Ponedeljak, 05.12.2016.

15:10

Aguero suspendovan četiri, Fernandinjo tri meča

Napadač Mančester Sitija Serhio Aguero suspendovan je na četiri, a njegov saigrač iz veznog reda Fernandinjo na tri utakmice neigranja u Premijer ligi.

Argentinac i Brazilac su kažnjeni zbog nasilničkog ponašanja u finišu derbija sa Čelsijem u subotu na Etihadu.

Kun Aguero je startovao đonom na defanzivca gostiju Davida Luiza, nakon čega je došlo do sukoba igrača dva tima u kojem je Fernandinjo uhvatio za vrat i bacio na zemlji Franseska Fabregasa.

Aguero je ove sezone postigao 16 golova na 19 utakmica, deset na 12 nastupa u PL, a propustiće duele sa Lesterom, Votfordom, Arsenalom i Halom.

On će tako doći do čak sedam utakmica suspenzije ove sezone s obzirom da je zbog udaranja igrača Vest Hema Vinstona Rida lakom bio suspendovan na tri utakmice u avgustu.

Siti je poražen 3:1 u derbiju 14. kola uprkos vođstvu posle prvog poluvremena i nekoliko zicera u prvih 15 minuta drugog dela meča, pa zaostaje četiri boda za liderom šampionata.