Subota, 24.09.2016.

22:37

Real se "okliznuo" protiv Las Palmasa

Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno na gostovanju Las Palmasu 2:2 u šestom kolu španske Primere.

Izvor: MN

Autor: MN

Real se
Getty Images

U izuzetno uzbudljivom meču Real je dva puta vodio, ali su se domaći fudbaleri dva puta vraćali u igru, da bi uspeli da dođu do boda pet minuta pre kraja.

Real je posle četiri uzastopne pobede zabeležio dva remija i sada ima 14 bodova na čelu tabele. Ovakav rezultat najviše odgovara Barseloni, koja posle pobede nad Sportignom sada zaostaje samo bod za „Kraljevskim klubom“.

Las Palmas se posle prvog remija u sezoni nalazi na petom mestu na tabelu sa 10 bodova.

Golove za Real postigli su Asensio u 33. i Benzema u 67. minutu, dok su se na drugoj strani u strelce upisali Tanausu u 38. i Arauho u 85. minutu.

Trener Reala Zinedin Zidan ni u osmoj utakmici u nizu na teren nije poslao isti sastav, niti igrao istom postavkom.

Madriđani su napadali od početka, a poveli su u 33. minutu. Kada je Varas odbranio pokušaj Naća, Asensio je odbitak sproveo u mrežu. Osam minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Varan nije lepo izbacio loptu posle centaršuta Kasteljana, a Tanausu postiže pogodak.

Varas je uspešno zasutavljao pokušaje Reala, a pre svih Bejla, prvo u 43, a zatim u 47. minutu.

Benzema je u 64. minutu zamenio Asensija, a samo tri minuta kasnije upisao se u strelce. Kada je Varas odbranio udarac Ronalda, francuski napadač bio je na pravom mestu i ponovo doveo svoj tim u vođstvo.

Kristijano Ronaldo zamenjen je u 72. minutu, ali Portugalcu se nije dopala odluka Zinedina Zidana. Las Palmas 13 minuta kasnije ostavlja konačan rezultat i stiže do boda preko Arauha.

1. Real Madrid 6 4 2 0 15:6 14
2. Barselona 6 4 1 1 19:6 13
3. Atl. Bilbao 6 4 0 2 9:6 12
4. Sevilja 6 3 2 1 11:9 11
5. Las Palmas 6 3 1 2 14:11 10
6. Eibar 6 3 1 2 8:6 10
7. Atl. Madrid 5 2 3 0 11:2 9
8. Viljarreal 5 2 3 0 6:3 9