Subota, 24.09.2016.

18:10

Barsa može bez Mesija – petica u Hihonu

Fudbaleri Barselone deklasiralii su Sporting iz Hihona sa 5:0 u šestom kolu španske Primere.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Dvostruki strelac bio je Nejmar, dok su se u listu strelaca upisali Luis Suares, Rafinja i Arda Turan.

Iako je katalonski klub bio oslabljen neigranjem Lionela Mesija, koji je doživeo povredu na derbiju sa Atletikom iz Madrida, fudbaleri aktuelnog prvaka Španije bili su daleko bolji protivnici na terenu.

Barselona se ovom pobedom popela na prvo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Fudbaleri iz Hihona od 74. minuta imali su igrača manje, pošto je Alberto Lora zaradio drugi žuti karton.

Goleadu je otvorio urugvajski reprezentativac u 29. minutu meča, dok je Rafinji bilo potrebno samo tri minuta da poveća prednost za svoju ekipu.

Deset minuta pre kraja, fudbaler Barselone, postigli su još tri pogotka. Prvo je Nejmar u 81. minutu pokupio odbijenu loptu unutar šesnaesterca i savladao golmana Kueljara. Četiri minuta kasnije Arda Turan postiže pogodak glavom i povećava prednost na 4:0.

Ono što je trenera Luisa Enrike najviše obradovalo iz Hihona su dve asistencije i odlična partija na desnom spoljnjem Serđija Roberta, iako je po vokaciji vezista.

Konačni rezultat postavio je brazilski napadač i dvostruki strelac na ovom meču, kada je primio loptu Denisa Suaresa u šesnastercu i ponovo savladao golmana Sportinga.