Subota, 10.09.2016.

19:54

Juve lako slomio Sasuolo

Fudbaleri Juventusa zabeležili su i treću pobedu u novoj sezoni Serije A.

Aktuelni šampion je u trećem kolu bez problema nadigrao Sasuolo 3:1 na svom terenu.

Crno-beli iz Torina su meč rešili već u prvih pola sata, a junak je bio Gonsalo Iguain sa dva pogotka za svega deset minuta.

Prvo je posle proigravanja Dibale pogodio donji levi ugao sa ivice kaznenog prostora, a potom uhvatio sjajan volej na desetak metara od gola posle dodavanja Kedire glavom.

Nakon što su Bonuči i Kedira propustili dobre prilike u nastavku, u 27. minutu Miralem Pjanić pogađa prečku udarcem glavom sa oko 11 metara, ali u istom minutu uspeva da pogodi i mrežu, pokupivši odbitak za gol na svom debiju u dresu "Stare dame".

Pet minuta kasnije Sasuolo smanjuje zaostatak, Luka Antei je posle centaršuta Manjanelija nadskočio defanzivce Juventusa i glavom savladao nemoćnog Bufona, ali to je bilo sve što su gosti uspeli da urade u Torinu.

U drugom poluvremenu su se redale šanse Juventusa, neprecizni su bili Pjanić, Dibala, Kjelini, Lihtštajner, te na kraju i Mandžukić.

Juve ima devet bodova iz tri meča i na vrhu je tabele sa gol razlikom 6:2, dok je Sasuolo, koji je u Torinu bio oslabljen neigranjem Domenika Berardija, u donjem delu sa tri boda.

U sledećem kolu "Staru damu" očekuje "Derbi Italije" sa Interom u Milanu, a u međuvremenu meč sa Seviljom na startu Lige šampiona.

S druge strane, Sasuolo dočekuje odličnu Đenou koja je slavila u prva dva kola, ali ga tokom nedelje takođe očekuje međunarodni nastup, dočekuje Atletik Bilbao u Ligi Evrope.