Ponedeljak, 05.09.2016.

23:40

Prvi takmičarski meč i prvi bod za Kosovo

Fudbalska reprezentacija Kosova odigrala je u gostima nerešeno 1:1 s Finskom u prvom kolu Grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

EPA/MARKKU OJALA

Finska je povela golom Paulusa Arajurija u 18. minutu, a izjednačenje i bod Kosovu doneo je Valon Beriša u 60. minutu iz jedanaesterca.

Kosovu je ovo bila prva međunarodna utakmica od kako je primljeno u FIFA.

FIFA je u maju primila Kosovo u svoje članstvo i ta reprezentacija je naknadno ubačena u kvalifikacije za Mundijal u Rusiji.

Istim rezultatom, 1:1, završene su i preostale dve utakmice Grupe I.

Hrvatska i Turska su u Zagrebu odigrale 1:1. Hrvatska je povela golom Ivana Rakitića u 44. minutu iz jedanaestrca, a bod Turskoj doneo je Hakan Čanhanoglu u trećem minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Ukrajine i Islanda su, takođe, odigrali 1:1. Alfred Finbogason doneo je prednost Islandu u šestom minutu, dok je Ukrajina izjednačila preko Andrija Jarmolenka u 41. minutu.

Ukrajina je mogla i do sva tri boda, ali Jevgen Konopljanka sedam minuta pre kraja nije iskoristio jedanaesterac.