Subota, 27.09.2014.

20:31

Loris podelio bodove na Emiratima

Fudbaleri Arsenala i Totenhema odigrali su nerešeno u derbiju severnog Londona, bilo je 1:1 na Emiratima.

Čovek odluke u derbiju kola bio je golman Totenhema Igo Loris koji je sa nekoliko sjajnih odbrana održavao svoj tim u životu.

Iako neporažen, Arsenal ima loš start sezone jer u šest kola ima samo dve pobede pa je četvrti sa deset bodova. Još lošiji je Totenhem koji četiri kola ne zna za trijumf pa je osmi sa isto toliko osvojenih bodova.

U sledećem kolu Arsenal igra još jedan gradski derbi, gostuje ove sezone dominantnom Čelsiju na Stamford Bridžu, a ništa lakši posao neće imati ni Spursi koji čekaju drugoplasirani Sautempton.

Spursi su veći deo meča bili u podređenom položaju, ali su prvi stigli do gola. Iskoristili jednu od retkih šansi, Naser Čadli je kaznio početničku grešku Matjea Flaminija na sredini terena i doneo prednost gostima u 56. minutu.

Arsenal je dominirao u nastavku meča, sa svih strana pretio najvećem rivalu, da bi konačno 16 minuta pre kraja, nakon konfuzije u kaznenom prostoru, Aleks Okselejd-Čemberlen konačno loptu poslao iza leđa Lorisa.

Osim za bodovima, Arsen Venger posle ovog meča žali i zbog povreda, on je već u prvom poluvremenu morao da izvede iz igre Mikaela Artetu i Arona Ramzija. Ni gosti nisu dobro prošli što se toga tiče, stradali su Deni Rouz i strelac Naser Čadli.

U subotu je plen podeljen i u derbiju Liverpula, dok su pobede ostvarili Čelsi, Sautempton i oba mančesterska giganta.