Nedelja, 24.08.2014.

16:29

Proradio Lamela, Spursi razbili KPR

Fudbaleri Totenhema savladali su KPR 4:0, dok su Hal i Stouk igrali 1:1, u nedeljnim mečevima 2. kola Premijer lige.

Spursi su već u prvom poluvremenu deklasirali tim svog bivšeg menadžera Harija Rednapa, a blistali su dvostruki strelac Naser Čadli i dvostruki asistent Erik Lamela.

U drugom meču Hal je 75 minuta imao igrača manje, ali je Stouk tek pet minuta pre kraja izborio bod. U 17h Mančester Junajted gostuje Sanderlendu.

Totenhem je dobio i drugi mali gradski derbi ove sezone, ali je za razliku od pobede u nadoknadi vremena nad Vest Hemom ovaj put deklasirao KPR.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, Totenhem je poveo golom Nasera Čadlija, da bi potom Erik Lamela namestio dva pogotka.

Prvo je posle njegovog kornera Erik Dajer pogodio mrežu i postao prvi defanzivac koji je dao po gol u prva dva meča sezone u PL, a potom je namestio drugi gol Čadliju.

Rednap je sve vreme samo odmahivao glavom na nemoć svog tima, koji je uz mnogo sreće izbegao mnogo veći debakl, a konačan rezultat je 25 minuta pre kraja postavio Emanuel Adebajor, nakon nekoliko promašaja.

U drugom meču dana nije dobro počelo za Hal jer je već u 14. minutu Džejms Čester dobio direktan crveni karton zbog žestokog starta s leđa.

Ipak, Stouk nije znao da iskoristi brojčanu prednost, da bi tri minuta pre poluvremena Nikica Jelavić iskoristio odbitak i doneo prednost domaćinu.

Usledio je veliki pritisak Stouka u drugom delu, po dva velika promašaja Dijufa i Adama, da bi šest minuta pre kraja štoper Rajan Šokros posle odbitka primio loptu i zakucao je u mrežu za 1:1.