Nedelja, 25.05.2014.

16:55

Zvezda osvojila 26. titulu!

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su u pretposlednjem kolu Jelen Superlige pobedili OFK Beograd sa 4:2 (2:2).

To je crveno-belima 26. trofej prvaka države, osvojili su ga pred 48.347 gledalaca na 'Marakani', a time je prekinut niz Partizana od šest titula.

Meč crno-belih i Spartaka u Subotici počeo je sa 45 minuta zakašnjenja u odnosu na ostale zbog terena natopljenog vodom, a Partizan trenutno vodi 4:1.

Fudbaleri Rada doveli su sebe u tešku situaciju pred poslednje kolo, pošto posle poraza od Voždovca u gostima 2:1 zauzimaju poslednje mesto na tabeli sa 26 bodova. Isti broj bodova ima i Javor, koji je odigrao nerešeno sa Jagodinom u gostima.

Sloboda i Donji Srem remizirali su bez golova – sada su Užičani mesto ’ispod crte’ (ono vodi u baraž za opstanak) sa 28 bodova, dok je Donji Srem mesto iznad sa bodom više.

Meč u Novom Pazaru dva puta je prekidan zbog divljanja navijača, ali je Radnički golom Spalevića došao do važne pobede koja mu je donela opstanak – Kragujevčani su sada 12. na tabeli sa 31 bodom.

Jagodina je obezbedila plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, pošto ima tri boda više od Čukaričkog, uz bolji međusobni skor. I Vojvodina kao osvajač Kupa ide u kvalifikacije za LE.

Voždovac – Rad 2:1
Obradović 27, Božić 75 (pen) - Milošević 63 (pen)

1. Crvena Zvezda 29 23 2 4 63:24 71
2. Partizan 29 21 5 3 62:20 68
3. Jagodina 29 13 8 8 39:29 47
4. Vojvodina 29 11 11 7 35:29 44 (Liga Evrope, osvajač Kupa)

Zvezda preko Mrđe i Ninkovića slomila OFK za titulu

OFK Beograd je prvi došao do gola na ’Marakani’ – Dražić je izvanredno uposlio Čavrića u 12. minutu, koji je nesebično dodao loptu po zemlji, a Pavićević je u želji da izbije loptu postigao autogol.

Ipak, samo tri minuta kasnije Zvezda je izjednačila - Rakić se našao u odličnoj situaciji nakon dodavanja Mrđe, napravio je dve dobre finte, udarac mu je odbranio golman Čupić, ali je Lazović naleteo i zatresao mrežu.

Obe ekipe igrale su ofanzivno, Zvezda je imala nekoliko šansi, Lazović je pogodio stativu, Rakić je bio nespretan u realizaciji, ali je i na drugoj strani bilo prilika – najbolju je propustio Čavrić u 22. minutu.

U 43. minutu Pečnik je kompletirao preokret, kada je glavom dao gol posle centaršuta Milijaša.

Ipak, samo dva minuta kasnije Gajić je izjednačio fenomenalnim golom – Dražić je na pravi način primio loptu, odbrana Zvezde bila je neodlučna, a usledio je precizan pâs ka Gajiću. Pečnik je zakasnio da napravi ofsajd zamku, a Gajić je izvanredno šutirao, lopta je od prečke završila u golu.

Početkom drugog poluvremena Mrđa je doneo novu prednost Zvezdi – ubacio je Milijaš sa desne strane, Pečnik je glavom vratio loptu, a Mrđa je na isti način smestio loptu u ’malu mrežu’.

Nizale su se šanse Zvezde – Rakić je ponovo bio neprecizan, Mrđa je pogodio stativu, a na drugoj strani Bajković je spasao Zvezdu odbranivši sjajan šut Paločevića sa distance.

Zvezda je vodila, ali njeni navijači nisu bili spokojni sve do 85. minuta, kada je Ninković posla gužve u kaznenom prostoru plasirao loptu u mrežu. Tada je slavlje na ’Marakani’ moglo da počne.

Crvena zvezda: Bajković - Mijailović (Onjilo 89), Kelhar, Pavićević, Petković - Pečnik, Milijaš, Ninković, Lazović - Rakić (Kasalica 66 (Savićević 76)), Mrđa.
OFK Beograd: Čupić - Obradović, Vasiljević, Planić, Vasilić Zdjelar (Janković 81), Micevski, M.Gajić (Zarubica 65), Poločević, Dražić, Čavrić (Ješić 71).

Uživo:

Subotica, 78. min. Malbašić šutira iz punog trka, ali golman Jovanović brani njegov udarac.

Subotica, 77. min. Spartak je imao veliku šansu da smanji zaostatak, ali je Šarac sa pet metara promašio gol.

Subotica, 71. min. GOL! Partizan vodi 3:1! Pantić je bio najviši u skoku posle centaršuta Živkovića i tako je crno-belima ponovo doneo dva gola viška.

Subotica, 69. min. Pantić je izveo sjajno slobodni udarac, ali lopta je za koji milimetar otišla pored ugla.

KRAJ! Zvezda je šampion države 26. put u istoriji!

85. min. GOL! Zvezda vodi 4:2! Lazović je centrirao sa desne strane, a onda je usledila velika gužva u kaznenom prostoru gostiju. Izblokiran je Mrđa, pa Milijaš, pa ponovo Mrđa, da bi lopta na kraju završila kod Ninkovića, koji je sa pet metara neometan plasira u mrežu.

Subotica, 55. min. GOL! Spartak je smanjiona 2:1! Loptu je iz prekida skoro sa centra ubacio Torbica, a Kovačević je glavom pogodio suprotni ugao.

Utakmica između Novog Pazara i kragujevačkog Radničkog ponovo je prekinuta zbog incidentnog ponašanja domaćih navijača. Do novog prekida došlo je desetak minuta posle odmora, kada su gosti iz Kragujevca poveli sa 1:0 golom Spalevića.

Pristalice Novog Pazara koristili su pirotehnička sredstva i ponovo ubacivali baklje na teren, pa je sudija Milenko Vukadinović bio prinuđen da zaustavi igru. Iz istih razloga meč u Novom Pazaru prekinut je i u prvom poluvremenu na oko 10 minuta, a nastavljen je nakon intervencije policije na tribinama.

79. min. Pečnik je prošao po levoj strani, vratio je loptu za Ninkovića, ali njegov udarac brani Čupić.

76. min. Kasalica, koji je nekoliko minuta ranije zamenio Rakića, povredio se i na nosilima je iznesen sa terena, a u igru je ušao Vukan Savićević.

Subotica, 45. min. GOL! Partizan vodi 2:0! Partizan je kombinovao po levoj strani, Lazović je došao do peterca i vratio loptu do Luke, koji šalje loptu u praznu mrežu.

67. min. Veoma dobar udarac Paločevića sa oko 25 metara, ali Bajković izbija loptu u korner. U nastavku akcije Zarubica je ostao potpuno usamljen, ali Bajković ponovo brani.

Subotica, 36. min. Luka je pokušao udarcem sa tridesetak metara iz punog trka, ali lopta završava preko gola.

63. min. Očajna reakcija odbrane OFK Beograda, ali Rakić ponovo promašuje, ovoga puta sa sedam metara iskosa sa desne strane.

62. min. Mrđa je izašao potpuno sam pred Čupića posle dodavanja Milijaša, ali Zvezdin napadač pogodio je stativu.

56. min. Nova velika prilika za Zvezdu. Petković je dodao loptu u prostor za Lazovića, koji je vratio loptu u sredinu za Mrđu, ali njegov šut završava pored gola.

55. min. Rakić je promašio još jednu šansu. Petković je ubacop loptu, Rakić je dobro primio loptu posle loše reakcije odbrane gostiju, ali je sa sedam metara prebacio gol.

46. min. GOL! Zvezda vodi 3:2! Milijaš je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Pečnik je glavom vratio loptu, a Mrđa je glavom postigao gol.

Subotica, 27. min. Snažan udarac Torbice iz slobodnog udarca sa nešto više od 25 metara, ali Lukač brani.

Subotica, 24. min. Posle lepe kombinacije Živković vraća loptu ka Volkovu, koji šutira sa leve strane iz prve desnom nogom, ali lopta završava pored stative.

Subotica, 21. min. GOL! Vodi Partizan! Volkov je fauliran u kaznenom prostoru, a Danko Lazović sigurno je izveo penal poslavši loptu u donji desni ugao za 1:0.

Utakmica između Novog Pazara i Radničkog iz Kragujevca prekinuta je na osam minuta zbog nereda navijača domaćeg tima.

Sudija Milenko Vukadinović prekinuo je utakmicu u Novom Pazaru pošto su domaći navijači u teren ubacivali baklje. On ih je pre toga opomenuo, ali je posle drugog incidenta prekinuo meč.

Subotica: 10. min. Luka je prošao s desne strane, vratio je loptu u sredinu za Drinčića, usledio je pâs za Živkovića, ali Janjošević je izbio loptu u korner.

45. min. Milijaš je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Čupić uhvatio loptu.

43. min. GOL! OFK je izjednačio na 2:2! Dražić je na pravi način primio loptu, odbrana Zvezde bila je neodlučna, a usledio je precizan pâs ka Gajiću. Pečnik je zakasnio da napravi ofsajd zamku, a Gajić je fantastično šutirao, lopta je od prečke završila u golu.

40. min. GOL! Zvezda vodi 2:1! Milijaš je centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, a Pečnik je glavom sjajno šutirao i poslao je loptu u levi ugao Čupićevog gola.

38. min. Tempo igre malo je bio opao, a onda je Zvezda bila nadomak gola. Lazović je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, pogodio je stativu, a Lazić je odbitak glavom poslao pored gola.

Na osušenom terenu u Subotici igrači se zagrevaju, a meč između Spartaka i Partizana će početi u 17.45.

29. min. Navijači Crvene zvezde počeli su sa navijanjem posle 29 minuta ćutanja u čast ubijenog Velibora Dunjića.

22. min. Velika šansa za OFK Beograd. Čavrić je izbegao ofsajd zamku, ali njegov udarac sa pet metara odbranio je Bajković.

20. min. Pokušao je Rakić, njegov udarac iz okreta bio je slab, a nedugo zatim i Ninkovićev udarac sa distance završio je preko gola.

17. min. Zvezda je nastavila da pritiska, izvrsnu šansu imao je Milijaš, ali njegov udarac sa desetak metara iskosa sa leve strane završio je pored gola.

15. min. GOL! Zvezda je izjednačila! Rakić se našao u odličnoj situaciji nakon dodavanja Mrđe, napravio je dve dobre finte, udarac mu je odbranio golman Čupić, ali je Lazović naleteo i zatresao mrežu.

14. min. Šut Milijaša sa dvadesetak metara, ali lopta je završila preko gola.

12. min. GOL! Vodi OFK! Dražić je izvanredno uposlio Čavrića, koji je nesebično dodao loptu po zemlji, a Pavićević je u želji da izbije loptu postigao autogol.

10. min. Ponovo je Lazović centrirao, ali Rakić je zakasnio za koji centimetar i nije uspeo da zahvati loptu glavom.

7 min. Na drugoj strani uzvraća Zvezda – Lazović je centrirao loptu sa desne strane, Mrđa je prebacio glavom, a Rakić je sa pet metara glavom šutirao pored gola, iako je bio neometan.

5 min. Prva prilika na meču, propustio je je OFK Beoograd. Obradović je centrirao sa leve strane, a Čavrić je glavom iz neposredne blizine prebacio gol.