Subota, 10.05.2014.

17:06

JSL: Remi u KG, OFK opstao

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su Napredak sa 2:1 i tako dva kola pre kraja obezbedili opstanak u Jelen Superligi.

Najviše golova i uzbuđenja bilo je u Kragujevcu gde su Radnički i Javor, ekipe koje se bore za opstanak, odigrali nerešeno 3:3.

Dueli Novi Pazar – Čukarički i Rad – Donji Srem, koji su odigrani u istom terminu, završeni su bez golova.

Ekipa OFK Beograda nakon novog trijumfa ima 33 boda, šest više od Radničkog, Javora i Slobode i u odličnoj je situaciji pred poslednje dve utakmice u sezoni.

Čavrić je doveo ’romantičare’ u vođstvo već u 4. minutu iz penala, a u 63. minutu Jovanović je duplirao prednost. Konačan rezultat postavio je Ndiaje u 77. minutu. Ekipa Napretka ostala je na 35 bodova.

Veoma zanimljivo je bilo u Kragujevcu gde su igrali Radnički i Javor, ekipe koje vode veliku borbu za opstanak. Javor je vodio sa 2:0 golovima Ivelje i Veselinovića, ali se domaćin vratio preko Petrovića i Kneževića. Tri minuta pre kraja Milošković je doneo novo vođstvo Ivanjičanima, ali je u petom minutu nadoknade Radnički stigao do izuzetno važnog boda golom Adamovića.

Rad je kod kuće igrao bez golova sa Donjim Sremom. Ekipa iz Pećinaca ima 28 bodova i u poslednja dva kola očekuje je velika borba za opstanak. Bez golova završen je i duel Novi Pazar – Čukarički, gosti su propustli priliku da se umešaju u borbu za izlazak u Evropu.