Subota, 03.05.2014.

20:25

PL: Džeko nosi Siti ka tituli

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Everton u gostima sa 3:2, u 37. kolu Premijer lige.

Ekipa Manuela Pelegrinija je tako napravila veliki korak ka tituli, pošto sada ima isti broj bodova kao i Liverpul uz mnogo bolju gol razliku.

Duel na Gudisonu bio je veoma zanimljiv, a počeo je spektakularnim golom supertalentovanog Rosa Barklija u 11. minutu.

Radost domaćina ali i navijača Liverpula nije dugo trajala, već u 22. minutu Serhio Aguero prevario je Tima Hauarda i izjednačio na 1:1. Omaleni Argentinac se povredio, pa ga je zamenio Fernandinjo već u 28. minutu, ali to nije smetalo Sitiju da dođe do potpunog preokreta.

U 43. minutu edin Džeko je glavom pogodio za 2:1, a isti igrač je u trećem minutu drugog dela postigao još jedan gol i Siti je vodio sa 3:1.

Do kraja meča Everton nije uspeo da izjednači, iako je Romelu Lukaku u 65. minutu postavio konačanih 3:2. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov igrao je poslednjih 25 minuta u ekipi Sitija.