Subota, 08.03.2014.

15:50

Pobeda Junajteda, Runijev rekord

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su VBA u gostima sa 3:0 (1:0) u prvoj utakmici 29. kola Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

’Crveni đavoli’ su do 14. trijumfa ove sezone došli golovima Fila Džonsa u 34. minutu, Vejna Runija u 65. i Danija Velbeka u 82. minutu. Srpski fudbaler Nemanja Vidić igrao je za goste od 87. minuta.

Junajted je bio bolji, a do gola je došao nešto posle pola časa igre – Van Persi je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Džons je bio najviši u skoku i glavom je zakucao loptu u mrežu.

Potom je sudija napravio očigledan propust – golman domaćih Ben Foster očigledno je igrao rukom van kaznenog prostora i verovatno sprečio novi gol Junajteda, ali prošao je nekažnjeno.

Moglo je to skupo da košta goste, pošto su Gera i Aničebe imali sjajne šanse početkom drugog poluvremena, ali De Hea je uspeo da sačuva mrežu. U 65. minutu tim Dejvida Mojsa izveo je lepu akciju, Rafael je pronašao usamljenog Runija, koji je sa tri metra glavom pogodio mrežu.

Bilo je jasno da bodovi idu u Mančester, Gera je promašio još jednu šansu, a u 82. minutu gosti su potvrdili trijumf golom Velbeka na asistenciju Runija. Runi je tako postao prvi igrač u istoriji Premijer lige koji je u pet sezona ima dvocifren broj golova i asistencija.