Subota, 11.01.2014.

15:35

Azar gurnuo Čelsi na vrh

Golovima Edena Azara i Fernanda Toresa Čelsi je savladao Hal 2:0 u gostima i bar na 24 časa preuzeo lidersku poziciju u Premijer ligi.

Londonski tim je ponovo tek u drugom poluvremenu slomio otpor rivala, a meč je prelomio sjajan gol Azara u 56. minutu.

Branislav Ivanović nije bio u timu sa Stamford Bridža. Čelsi je trenutno lider PL sa 46 bodova, jednim više od Arsenala koji igra u ponedeljak, a dva od Mančester Sitija koji u nedelju gostuje Njukaslu.

Čelsi je imao inicijativu u Halu ali nije dominirao, štaviše, Peter Čeh je nekoliko puta morao da spasava svoj gol. Sjajnu šansu da povedu gosti su propustili u finišu poluvremena kada je MekGregor 'skinuo' zicer Oskaru, iako je Brazilac dobro šutirao. Ipak, morao je da pogodio sa svega nekoliko metara.

Konačno, u 56. minutu Čelsi stiže do vođstva. Londonski tim je konačno organizovao jedan brži napad, Ešli Kol je odigrao 'štiklu' do Azara na levoj strani kaznenog prostora, on je krenuo u sredinu, pobegao čuvaru koga je potpuno iz igre izbacio lažnjakom, a onda veoma preciznim udarcem loptu sa ivice šesnaesterca poslao odmah uz desnu stativu.

Ovaj meč je potvrdio da spekulacije o odlasku Azara iz Čelsija ne piju vodu jer je Belgijanac ubedljivo najbolji i verovatno najvažniji igrač Žozea Murinja.

Nakon gola Čelsi je mnogo lakše kontrolisao igru, čuvao loptu i čekao novu šansu koja je stigla u samoj završnici. Brazilac Vilijan je pronašao Toresa koji je lako prošao pored rivala na levoj strani i pogodio uz bližu stativu za potvrdu pobede.