Subota, 09.11.2013.

13:31

Pazar ubedljiv, pobede Čuke i OFK

Odigrane su četiri utakmice Jelen Superlige, a pobede su ostvarili Novi Pazar, OFK Beograd, Čukarički i niški Radnički.

Izvor: MN

Autor: MN

Novi Pazar je ubedljivo savladao Spartak sa 3:0, Čukarički je ostvario minimalnu pobedu u Kragujevcu, niški Radnički je na svom terenu bio bolji od Voždovca sa 2:1, a OFK Beograd od Jagodine sa 3:2.

Dve utakmice su na programu od 17 časova, Partizan pred praznim tribinama dočekuje Donji Srem, a u Užicu igraju Sloboda i Napredak.

Sat kasnije na Karađorđu igraju Vojvodina i Javor.

Poslednji meč 12. kola igra se u nedelju na Vračaru gde Rad dočekuje Crvenu zvezdu.

Tok mečeva:

Prvi gol postignut je na Karaburmi, gde je OFK Beograd poveo protiv Jagodine u 11. minutu, a strelac je Dražić. Domaći fudbaleri duplirali su prednost pred kraj prvog poluvremena, precizan je bio Gajić. Jagodinci brzo smanjuju rezultat, gol je postigao Živanović. U sudijskoj nadoknadi 'romantičari' povećavaju prednost zahvaljujući novom golu Dražića.

Čukarički je posle dva poraza stigao do pobede, autogolom Grujičića.

Nišlije na svom terenu imaju prednost od 40. minuta, domaćim fudbalerima je dosuđen penal, a siguran je bio Stojanović. Babović donosi izjednačenje svojoj ekipi na početku drugog poluvremena. Radnički vraća prednost u 68. minutu. preko Jovanovića.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta na meču između Novog Pazara i Spartaka, ali su domaći poveli u 61. minutu preko Mutavdžića. Deset minuta pre kraja duplirali su prednost, a strelac je Obrovac. Tačku na meč stavio je Vidaković u 84. minutu.

Novi Pazar je tako stigao do treće uzastopne pobede i 20. boda u sezoni, a Spartaku je ovo peti poraz.