Ponedeljak, 20.05.2013.

19:54

Vilotić doneo Kup Grashoperu

Fudbaleri Grashopera osvojili su Kup Švajcarske, pošto su u finalu posle boljeg izvođenja penala savladali Bazel. Posle 120 minuta rezultat je bio 1:1.

Junak meča bio je srpski internacionalac Milan Vilotić, koji je postigao odlučujući penal za svoj tim.

U fantastičnom ambijentu, pred vise od 30.000 gledalaca na stadionu "Švajcarska" u Bernu, Bazel je imao bolje šanse u prvom poluvremenu. Odbranom Grashopera komandovao je sjajno Vilotic zatvorivši sve prilaze golu Romana Birkija.

Drugo poluvreme otvoreno je boljom igrom ekipe iz Ciriha, ali je Bazel bio taj koji je u 71. minutu preko Markusa Stajnhofera došao do prednosti. Bazel se nije dugo radovao jer je Grashoper u 76. golom Hajrovica stigao do izjednačenja.

U prvenstvu Bazel tri kola pre kraja ima šest bodova prednosti u odnosu na Grashoper.