Subota, 27.04.2013.

20:28

BL: Borusija sigurna u Diseldorfu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u Diseldorfu domaću ekipu Fortune sa 2:1 (1:0) u 31. kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: MN

Autor: MN

Nakon pobede nad Realom sa 4:1 u polufinalu Lige šampiona, ekipa Jirgena Klopa došla je do 19. pobede u šampionatu Nemačke.

U kombinovanom sastavu Borusija je povela prelepim golom Nurija Šahina sa 30 metara u 20. minutu.

Nakon što su u igru ušli Levandovski i Blaščikovski, gosti su duplirali prednost. Njih dvojica su kombinovali po levoj strani, u akciju se uključio strelac prvog gola, koji je uposlio Blaščikovskog, a on bez problema savladao Gifera u 70. minutu.

Nakon slobodnog udarca Belinghauzena u 88. minutu, u kaznenom prostoru se najbolje snašao Bodzek i glavom loptu smestio u mrežu, za svoj drugi gol u sezoni. Odbrana Borusije popustila je u finišu meča, ali domaći to nisu iskoristili da stignu do važnog boda.

Srpski fudbaler Neven Subotić proveo je ceo meč na klupi aktuelnog šampiona Nemačke.

Borusija naredni meč igra sa Bajernom, dok Fortuna gostuje Ajntrahtu.

Rezultate ostalih utakmica pogledajte ovde.