Nedelja, 26.08.2012.

23:38

Roma jedva do boda, Inter siguran

U utakmicama prvog kola italijanske serije A koje su odigrane u nedelju gosti su zabeležili četiri pobede.

Posle pobede Sampdorije u Milanu, Napoli je na Siciliji sa 3:0 pobedio Palermo, Inter je istim rezultatom pobedio novajliju iz Peskare, a Lacio je golom Ernanesa pobedio Atalantu u Bergamu.

Kjevo je u Veroni pobedio Bolonju sa 2:0 golovima u drugom poluvremenu, a istim rezultatom je Đenoa pobedila Kaljari golovima u drugom poluvrmenu.

Najzanimljiviji meč je odigran u Rimu. Katanija je povela protiv Rome golom Markezea u 29. minutu, Roma je fenomenalnim golom Osvalda izjednačila u 59. minutu, a deset minuta kasnije gosti sa Sicilije su ponovo vodili golom Gomesa. Ipak Lopes je postigao gol u drugom minutu sudijske nadoknade i postavio konačan rezultat - 2:2.

Vicešampion Italije je na San Siru izgubio od Sampdorije sa 1:0, dok je šampionJuventus u subotu pobedio Parmu sa 2:0.