Sreda, 02.05.2012.

22:59

Sise gura Svrake, sa Spursima za LŠ

Fudbaleri Njukasla na korak su od velikog iznenađenja u Premijer ligi i plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Svrake" su u direktnom duelu za četvrto mesto sa 2:0 savladali Čelsi, a junak na "Stamford Bridžu" bio je dvostruki strelac Papis Demba Sise.

Njukasl će u poslednja dva kola voditi veliku bitku sa Totenhemom koji je sa 4:1 pregazio Bolton na Riboku. Dva tima su izjednačena na četvrtom mestu sa po 65 bodova, ali Spursi imaju za 14 pogodaka bolju gol razliku.

Čelsi, koji do kraja sezone očekuju dva finala, FA Kupai Lige šampiona, mogao bi da ima sezonu iz snova, ili sezonu za zaborav. Ako ne slave u nekom od finala (protiv Liverpula 5. maja i Bajerna 19. maja), ostaće bez mesta u Evropi sledeće sezone.

Bolton, koji se grčevito bori za opstanak, držao se do 60. minuta kada su za samo deset gosti rešili meč. Luka Modrić je fenomenalnim golom u 37. minutu doneo prednost Totenhemu, da bi Najdžel Reo-Koker izjednačio u 51.

Međutim, od 60. do 69. minuta raspala se odbrana domaćih pa su Rafael van der Vart i dvostruki strelac Emanuel Adebajor napunili mrežu Bogdana.

Bolton, čijem je meču na Riboku prvi put posle infarkta prisustvovao Patris Muamba, ostao je u zoni ispadanja sa 34 boda, koliko ima i KPR koji je u sigurnoj zoni, jedno mesto iznad.