Subota, 07.04.2012.

21:21

Juventus prvi, poraz Napolija

Fudbaleri Juventusa pobedili su Palermo na Siciliji sa 2:0 (0:0) u utakmici 31. kola italijanske Serije A i tako prestigli Milan na prvom mestu na tabeli.

Juventus je igrao ofanzivno od prvog minuta na Siciliji, ali je golove postigao u drugom poluvremenu. Palermo je u prvih 45 minuta samo jednom šutirao ka golu Bufona.

Vodeći gol na meču postigao je štoper Leonardo Bonući u 56. minutu pošto ga je u šesnaestercu gostiju "pronašao" bivši fudbaler Milana Andrea Pirlo.

Konačan rezultat je postavio Fabio Kvaljarela u 69. minutu. Posle greške odbrane Palerma, Alesandro Matri je prograo Kvaljarelu za 2:0.

Utakmicu je obeležila i povreda mladog reprezentativca Srbije Milana Milanovića koji je se sudirao glavama sa Marselom Estigaribijom. Milanović je na nosilima iznet sa terena pošto je obilno krvario iz nosa, ali se kasnije vratio na teren.

Šampion Italije Milan je na svom terenu izgubio od Fiorentine sa 2:1, a izveštaje sa ostalih utakmica 31. kola Serija A možete pročitati ovde.

U poslednjoj utakmici 31. kola Lacio je sa 3:1 pobedio Napoli. Rimljani su poveli u devetom minutu, ali je bivši igrač Lacija Goran Pandev u 34. minutu doneo izjednačenje Napoliju. Golovima Maruija i Ledezme u drugom poluvremenu Lacio je stigao 16. prvenstvene pobede i sada na trećem mestu na tabeli Serije A ima šest bodova prednosti u odnosu na petoplasirani Napoli.