Subota, 07.04.2012.

16:53

Jovetić i Amauri pogodili za Juve

Večeras bi mogli da dobijemo novog lidera Serije A pošto je Milan izgubio u 23. kolu, a Juventus gostuje Palermu.

Fiorentina je odnela sva tri boda sa “San Sira“ sa 2:1, a strelci su bili Stevan Jovetić i Amauri u 89. minutu. Zlatan Ibrahimović je iz penala doneo Milanu prednost u prvom poluvremenu.

Težak poraz doživela je Roma u Lečeu 4:2, Inter je igrao samo 2:2 sa Kaljarijem u Trstu, dok je od favorita slavio samo Udineze protiv Parme 3:1.

Kjevo je dobio Kataniju 3:2, Sijena je slavila u Atalanti 2:1, a Novara i Đenoa su igrali 1:1. Golova nije bilo samo u duelu Čezene i Bolonje.

Od srpskih internacionalaca ceo meč odigrao je samo Matija Nastasić koji je u Milanu dobio žuti karton. Adem Ljajić je igrao do 77. minutu kada ga je zamenio Amauri, strelac pobedonosnog gola za Fiorentinu. Dejan Stanković bio je na terenu do 83. minuta meča u Trstu. Boško Janković je u 54. minutu ušao kao rezerva u tim Đenoe na gostovanju Novari na čijoj klupi je sedeo Ivan Radovanović.

Milan je drugo kolo uzastopno ostao bez pobede, ali je ovaj put ostao i bez bodova. "Rosoneri" su poveli protiv Fiorentine u 31. minutu iz prestrogo dosuđenog penala koji je realizovao Zlatan Ibrahimović. Ipak, već u drugom minutu nastavka meča Stevan Jovetić je izjednačio. Agoniju Milaneza potvrdio je bivši napadač Juventusa Amauri, koji je u 77. minutu ušao kao rezerva, a u 89. pogodio za neočekivanu pobedu Fiorentine, prvu posle pet kola.

Inter sa Andreom Stramaćionijem se izgleda preplatio na mečeve sa mnogo golova, ali ovaj put "neroazuri" nisu uspeli da osvojetri boda. Kaljari je u Trstu vodio dva puta golovima Astorija i Pinilje, ali su Milito i Kambijasu donosili izjednačenja, samo nekoliko minuta posle golova domaćina. Interu nije pomogao ni crveni karton Pinilje koji je teren napustio već u 63. minutu dva minuta pošto je pogodio za 2:1.

Katastrofalan poraz doživela je Roma u Lečeu. Domaći tim je napunio mrežu Rimljana do 55. minuta kada je sa 4:0 rešio meč. U poslednja dva minuta Bojan Krkić i Lamela su umalažili blamažu gostiju.

Od favorita slavio je samo Udineze. "Crno-beli" su sa 3:1 bili bolji od Parme, a dvostruki strelac bio je Kvadvo Asamoa. On je u 45. minutu doneo prednost domaćinu u Udinama, Di Natale je duplirao vođstvo u 56, ali je Lukarili smanjio za Parmu pet minuta pre kraja. Ipak, eventualno iznenađenje nije dozvolio Asamoa golom u finišu meča.