Subota, 01.10.2011.

22:05

Primera: Valensija na vrhu

Odigrano je pet utakmica šestog kola španske Primere, a na tri meča viđen je nerešen rezultat.

Valensija je na svojoj ‘Mestalji’ pobedila Granadu sa 1:0, a u poslednjem meču dana Malaga je bila bolja od Hetafea sa 3:2.

Rasing i Rajo Valjekano igrali su u Santanderu 1:1, a utakmice Osasuna – Maljorka i Viljareal – Saragosa završene su identičnim rezultatom – 2:2.

Nakon što su u teškom meču tokom nedelje stigli do boda protiv Čelsija, fudbaleri Valensije nastavili su sa odličnim izdanjima u Primeri. ‘Slepi miševi’ teško su došli do pobede protiv Granade iako su već u četvrtom minutu postigli prvi i jedini gol na meču, strelac Kanales.

U nastavku nije bilo golova, ali Valensija je slavila i ovom pobedom barem na 24 časa stigla do prvog mesta na tabeli.

U Pamploni su Osasuna i Maljorka igrali 2:2. Gosti su oba gola postigli sa penala (Hemed), a jedan igrač bio je strelac oba gola i za domaće – Raul Garsija. Nekadašnji napadač Crvene zvezde Dejan Lekić odigrao je poslednjih desetak minuta u sastavu Osasune.

Isti rezultat viđen je i u Viljarealu gde je gostovala Saragosa. Dva puta su gosti vodili, ali u finišu je bod ‘žutoj podmornici’ doneo Peres. Ivan Obradović nije bio u konkurenciji za sastav Saragose.