Nedelja, 22.05.2011.

20:15

Udineze u LŠ, Ljajić asistirao

Fudbaleri Udinezea plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su na svom terenu odigrali 0:0 sa Milanom u poslednjem, 38. kolu Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

Lacio je dobio Leče sa 4:2 u gostima, ali zbog lošijeg međusobnog skora sa 'Zebrama' ostao je na petoj poziciji.

Kjevo je dobio Palermo na Siciliji 3:1, istim rezultatom Đenoa je na „Marasiju“ nadigrala Kataniju, dok su Breša i Fiorentina remizirali 2:2 (asistencija Ljajića). Inter je trijumfovao nad Katanijom 3:1, Kaljari i Parma remizirali su 2:2, baš kao i Juventus i Napoli.

Ispostavilo se da su kladionice bile u pravu kada su na nerešen rezultat u dvoboju Udinezea i Milana stavile neuobičajenu nisku kvotu (oko 1.50). 'Zebre' su u 75. minutu imale i penal, ali je Antonio di Natale promašio.

Roma je sa 3:1 na "Olimpiku" pobedila Sampdoriju i prvenstvo je završila na šestoj poziciji. Miloš Krasić igrao je za Juventus do 75. minuta, kada ga je zamenio De Ćelje.

Kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković igrao je za Inter do 56. minuta, kada ga je zamenio Marko Materaci. Pacini, koji je u zimskom prelaznom roku došao iz Sampdorije, postigao je prva dva gola, mladi Nagatomo povisio je na 3:0, a Ledezma je ublažio poraz Katanije.

Adem Ljajić odigrao je drugo poluvreme za Fiorentinu i asistirao je Ćerćiju za drugi gol ’viole’, dok je Miloš Dimitrijević igrao do 59. minuta za Kjevo. Kevin Konstant, 24-godišnji Francuz koji je zamenio srpskog internacionalca, do kraja je ima gol i asistenciju i bio najzaslužniji za trijumf Kjeva nad Palermom.

Bari je ispao iz Serije A, ali se barem na pravi način oprostio od elitnog takmičenja – u poslednjem kolu savladao je Bolonju u gostima sa 4:0 Zablistao je 19-godišnji Frančesko Grandolfo, koji je postigao tri gola.

Boško Janković nije bio ni na klupi Đenoe, a Antonio Floro Flores briljirao je u trijumfu nad Čezenom sa dva gola i asistencijom.