Subota, 08.01.2011.

22:22

Surova Barsa, Sevilja preokrenula

Fudbaleri Sevilje napravili su preokret i pobedili Real Sosijedad u gostima u 18. kolu španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Sevilja je najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Frediju Kanuteu došla do osme ligaške pobede, a Baskijci su upisali deseti poraz.

U prvom meču dana Malaga i Atletik Bilbao remizirali su 1:1, a Barselona je u poslednjem meču dana deklasirala Deportivo u La Korunji sa 4:0 U nedelju se igra derbi između madridskog Reala i Viljarela.

Na stadionu „Rosaleda“ Malaga je bila nadomak pobede, pošto je doskorašnji štoper Bajerna iz Minhena Martin Demikelis u 81. minutu postigao gol na svom debiju za klub. Ipak, u trećem minutu nadoknade Havi Martines bio je najviši u skoku i doneo bod gostima iz Bilbaa.

Real Sosijedad je izvrsnio odigrao prvo poluvreme protiv Sevilje – prvi gol postigao je Rivas u 23. minutu na asistenciju Ljorentea. Dva minuta kasnije izjednačio je Kanute, ali je Hoseba Ljorente u finišu poluvremena doneo novu prednost domaćima.

Ipak, gosti iz Andaluzije su preokrenuli u drugom poluvremenu – prvo je Luis Fabijano posle kornera iz neposredne blizine uklizao i sproveo loptu u gol u 63. minutu, da bi Kanute maestralno pogodio bliži ugao samo dva minuta kasnije i doneo trijumf Sevilji.

Barselona nastavlja da hara širom Španije, ovoga puta na meti je bila Galicija i Deportivo la Korunja. Katalonci su u 26. minutu poveli pogotkom Davida Vilje, koji je na asistenciju Lea Mesija dao 12. prvenstveni gol ove sezone.

Početkom drugog poluvremena upravo je Argentinac precizno izvedenim slobodnim udarcem duplirao prednost Barse.

Okrutna Barselona nije sklonila papučicu sa gasa, već je golovima Pedra i Inijeste deklasirala Depor do kraja meča. Na „Rijasoru“ je ligaški debi imao i Ibrahim Afelaj, pojačanje iz PSV Ajndhovena, koji je u 82. minutu zamenio Pedra.