Nedelja, 28.11.2010.

14:47

Dekijeva tri lagana komada

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković postigao je tri gola u pobedi milanskog Intera protiv Parme od 5:2.

Na taj način, pobednik Lige šampiona prekinuo je niz od četiri duela u Seriji A bez trijumfa.

Ernan Krespo je doveo Parmu u vođstvo već u četvrtom minutu. Stanković je u 17. i 18. postigao dva vezana pogotka i tako najavio preokret, koji je u 22. minutu nastavio Esteban Kambijaso. 12 minuta kasnije Krespo je svom bivšem klubu dao još jedan pogodak.

U završnici Tijago Mota, koji je ušao sa klupe je u 72. minutu povećao prednost na 4:2, a Stanković je tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.
Trijumf nero-azura nije toliko ubedljivo i lako stigao, ako se uzme u obzir da je Parma dva puta pogađala okvir gola, dok je golman Luka Kastelaci dva puta sprečio Krespa da dođe do het-trika.