Subota, 07.08.2010.

23:28

Liga 1: Poraz Marseja na startu

Fudbaleri aktuelnog prvaka Francuske Olimpika iz Marseja poraženi su na svom ‘Velodromu’ u prvom kolu Lige 1 od Kaena rezultatom 2:1.

Izvor: LB

Autor: LB

Strelci za Kaen bili su Nikolas Sub u 52. i Jusef Arabi u 86. minutu, dok je jedini gol za Marsej postigao Mamadu Samasa 77. minutu.

Pobede u prvom kolu upisali su i Nansi, Paris Sen Žermen, Sošo i Tuluz. Nansi je u gostima savladao Lans sa 2:1, PSŽ je na ’Parku Prinčeva’ pobedio Sent Etjen rezultatom 3:1, Sošo je bio bolji od Arla sa 2:1, dok je Tuluz kod kuće savladao Brest sa 2:0.

Jedan od glavnih konkurenata za titulu, ekipa Liona remizirala je sa Monakom (0:0). Pobednika nije bilo ni u duelima Okser – Lorijen (2:2), Nica – Valensijen (0:0) i Ren – Lil (1:1).

Od srpskih fudbalera igrao je samo Nemanja Pejčinović, koji je za Nicu odigrao svih 90 minuta. Napadač PSŽ-a Mateja Kežman nije dobio priliku u duelu sa Sent Etjenom.

Poslednji meč prvog kola francuskog fudbalskog prvenstva, u kome se sastaju Monpelje i Bordo, na programu je u nedelju.