Petak, 03.04.2009.

22:53

Šalke lako protiv Arminije

U prvom meču 26. kola Bundeslige, Šalke je u petak uveče u gostima savladao Arminiju Bilefeld sa 2:0. Golove su postigli Farfan i Kuranji u 45. i 90. minutu.

Iako je klupa "kraljevsko-plavih" bila značajno uzdrmana zbog otpuštanja trenera Freda Rutena prošle nedelje, po jedan gol na isteku oba poluvremena bio je dovoljan gostima da zabeleže rutinsku pobedu protiv domaćina koji nisu imali mnogo šansi.

Šalke se ovom pobedom pomerio na sedmo mesto na tabeli, i sa 40 bodova zaostaje devet bodova za prvoplasiranom Hertom, koja ima i utakmicu manje. Bilefeld ima 24 boda i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.