Ponedeljak, 22.08.2016.

21:45

Debitant osvojio tri boda u Vigu

Fudbaleri Leganesa šokirali su Seltu sa 1:0 u Vigu i tako debitovali u Primeri pobedom.

Junak gostujućeg tima iz predgrađa Madrida bio je desni bek Viktor Dijas, koji je 15-ak minuta pre kraja pogodio gol glavom posle centaršuta Darvina Mačisa.

Selta je dominirala na ovom meču, ali je imala samo jednu šansu, koju je početkom drugog poluvremena propustio Jago Aspas.

Međutim, tim iz Viga je osim poraza nezadovoljan i suđenjem jer je Aspasu u 37. minutu poništen gol posle dosuđenog sumnjivog ofsajda.

Leganes se tako priključio Barseloni, Real Madridu, Sevilji, Sportingu i Deportivu koji su slavili u prvom kolu.

Kolo će da zaključi duel Valensije i Las Palmasa od 22 časa na Mestalji.