Praktičnija karavan verzija dobro će doći onima kojima je potreban prtljažnik veći od 490 litara, koliko nudi limuzina. Sports Tourer raspolaže sa prtljažnim prostorom od 520 litara, a on se obaranjem zadnjih sedišta može proširiti na maksimalnih 1.638 l.
Zahvaljujući novoj mehaničkoj platformi, karavan je lakši i do 200 kg od prethodnika. Ovoliko smanjenje mase je impresivno, naročito ako se zna da je nova generacija Sports Tourera porasla u dužinu za 73 mm (na 4.986 mm), dok je međuosovinsko rastojanje produženo za 92 mm.
Kod osnovnih verzija automobila snaga motora prenosi se na prednje točkove, dok su skuplje varijante dostupne sa pogonom na sve 4 točka.
Kao i u slučaju limuzine, i karavan se može naručiti sa novim IntelliLux LED farovima. Preuzevši tehnologiju adaptivnih matričnih svetala iz nove Astre, Opelovi inženjeri razvili su za Insigniju drugu generaciju IntelliLux LED farova sa 16 dioda. Ovi farovi su "brži" u automatskoj reakciji, precizniji i moćniji, a njihova duga svetla mogu da dobace do 400 metara.
Opel za sada nije objavio podatke o motorizaciji, ali među pogonskim jednicama trebalo bi da se nađu novi 1.5 litarski turbo benzinac sa 165 ks (121 kW) i 250 Nm, kao i 2.0 benzinski motor sa 250 ks, koji će biti povezan sa novim osmobrzinskim automatikom, dok će se snaga slati na sva 4 točka.
Što se tiče dizelaša, treba očekivati 1.6 i 2.0 turbo jedinice.
Više detalja biće poznato uskoro, s obzirom da će se Insignia Sports Tourer, baš kao i limuzinska verzija, prvi put pojaviti pred publikom na auto-salonu u Ženevi početkom marta.
.
.
.
.
.
.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.581. dan, a predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je na sastanku sa članovima ruske vlade da je Rusija spremna za mirovne pregovore sa Ukrajinom na osnovu dogovora postignutih u Istanbulu.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Agronomski fakultet u Čačku raspisao je novi tender za izgradnju multifunkcionalnog regionalnog obrazovno-izložbenog paviljona, objekta namenjenog obrazovnim, promotivnim i izložbenim aktivnostima ove visokoškolske ustanove.
Dva razorna zemljotresa pogodila su noćas Venecuelu. Prvi je bio jačine 7,5 po Rihteru, a drugi i 7,2 stepena. Privremena predsednica proglasila vanredno stanje i zonu katastrofe. Za sada ima preko 30 mrtvih i 700 povređenih. Srušeno je više desetina zgrada.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće svečanosti puštanja u saobraćaj deonice Adrani-Preljina (Kraljevo-Čačak) na Moravskom koridoru, u petak, 26. juna 2026. godine, u 17.00 časova.
Vršilac dužnosti predsednika Venecuele Delsi Rodrigez zahvalila je Aleksandru Vučiću na podršci i solidarnosti nakon razornog zemljotresa u kojem su poginule najmanje 164 osobe, poručivši da Venecuela ovaj gest prima sa zahvalnošću i prijateljstvom.
Dva razorna zemljotresa pogodila su noćas Venecuelu. Prvi je bio jačine 7,5 po Rihteru, a drugi i 7,2 stepena. Privremena predsednica proglasila vanredno stanje i zonu katastrofe. Za sada ima preko 30 mrtvih i 700 povređenih. Srušeno je više desetina zgrada.
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon izjavio da je cilj tzv. slučaja "Sarajevo safari", bio da se kroz napad na predsednika Srbije Aleksandra Vučića optuži ceo srpski narod kao kolektivni krivac za ratove i ratne zločine 90-tih.
Sukob na Bliskom istoku – 118. dan. Američki predsednik Donald Tramp i izraelski premijer Benjamin Netanjahu navodno su se sukobili oko izraelskog napada na Iran, a noć za nama obeležile su nove tenzije koje su izazivale sirijske trupe na granici sa Libanom.
Kolone građana iz Novog Sada i Aranđelovca krenule su danas ka Beogradu, gde će prisustvovati skupu "Srbija, jedna porodica", 27. juna ispred Skupštine Srbije.
Džek Vajt i Olivija Džin razvode se nakon nešto više od četiri godine braka. Muzičarka je podnela zahtev za razvod navodeći kao razlog "neprimereno bračno ponašanje" svog supruga.
Britanska influenserka Bruk Džordž (23) iz Grejvsenda u Kentu optužena je za ubistvo 26-godišnjeg Britanca i u Dubaiju se suočava sa mogućom smrtnom kaznom ako bude osuđena, preneli su danas britanski mediji.
"Imao sam veoma teško detinjstvo i odrastanje. Od malih nogu sam otkrio da sam gej i to je bilo veoma teško i za mene u tim godinama, a posebno za mog oca..."
Sandra Bulok i Nikol Kidman vraćaju se u uloge omiljenih sestara veštica, Sali i Džilijan Ovens u filmu "Practical Magic 2", kako bi konačno prekinule višegeneracijsko porodično prokletstvo.
Bugarska superzvezda DARA svoj prvi nastup pred publikom u Srbiji održaće upravo na najvećem regionalnom festivalu moderne muzike, u subotu, 27. juna, na Ušću.
SONY Pictures Entertainment objavio je prvi trejler za dugoočekivanu naučnofantastičnu dramu "Klara and the Sun" reditelja Taike Vaititija, u kojoj glavne uloge tumače Džena Ortega i Ejmi Adams.
A draft law amending Serbia's Criminal Code has entered parliamentary procedure, proposing significantly harsher penalties for the illegal possession and carrying of weapons.
Despite years of sanctions and the costs of war, the Russian economy is showing unexpected resilience and continues to function, according to economic analysts.
Prominent American conservative commentator Tucker Carlson has announced that he is severing all ties with the Republican Party, arguing that it no longer represents his views, according to Axios.
Koliko ima automobila na struju? Gde se najviše voze? Koliko koštaju, koliko mogu da pređu i da li je jeftinije voziti na struju ili gorivo? DW odgovara na ova pitanja.
Geely EX2 mogao bi da bude jedan od najpovoljnijih električnih automobila u Evropi. U Kini košta svega 9.000 evra, ali ne očekujte da će na evropskom tržištu biti baš toliko jeftin.
Komentari 54
Pogledaj komentare