U ponedeljak 12. novembra, javnosti je zvanično predstavljen Lamborghini Aventador Roadster.
Prema rečima zvaničnika iz Lamborghinija, ovo je najuzbudljiviji auto koji je ikada izašao iz njihove fabrike.
Aventador Roadster ima ručno sklopivi krov koji je napravljen od ugljeničnih vlakana i težak je samo 6 kilograma. Da bi se postigla ovako mala masa krovnog panela korišćena je posebna tehnologija proizvodnje koja matarijal ujedno čini čvršćim od titanijuma.
Pod haubom nalazi se isti V12 atmosferski motor, kao kod "običnog" Aventadora, sa sistemima za Stop/Start i za deaktivaciju nepotrebnih cilindara. Motor je prikačen za sedmostepeni automatski menjač. Da bi stigao do "stotke" Aventadoru je sa podignutim krovom potrebno 3 sekunde. Maksimalna brzina je 350 km/h.
Roadster ima drugačije zadnje stubove, u odnosu na verziju sa klasičnim krovom, jer oni moraju dati dodatnu čvrstinu vozilu kada se vozi bez krovnog panela. Dizajnirani su tako da poboljšavaju dotok vazduha do motora ali obezbeđuju veću sigurnost putnicima u slučaju prevrtanja.
Zadnje staklo moguće je spuštati i podizati pritiskom na dugme kako bi vozač i putnik u kabini mogli da regulišu nivo buke motora u kojoj će uživati okom vožnje. Na vrhu vetrobrana nalazi se deflektor vazduha koji će, kako kažu u Lamborghiniju, potpuno eliminisati vrtloženje vazduha u kabini prilikom vožnje sa spuštenim krovom.
Poklopac motora dizajniran je tako da izgleda kao "kičmeni stub" automobila, a krase ga i dva šestougaona prozora. Vrata se otvaraju u prepoznatljivom "Lambo" stilu, a konstruisana su bez okvira za stakla.
Prednji točkovi na Roadsteru su prečnika 20 inča, dok je prečnik zadnjih točkova 21 inč. Masa je u odnosu na Aventadora smanjena za 10 kilograma. Boja u kojoj je predstavljen Lamborghini Aventador Roadster zove se Azzuro Thetis a svoje korene vuče sa Miure Roadster, modela iz 1968. godine.
Lamborghini Aventador Roadster pojaviće se na tržištu u leto 2013. godine sa početnom cenom od 300.000 evra, bez poreza.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.584. dan. Ukrajina je spremna za moguće razgovore na najvišem nivou sa Rusijom o okončanju rata, ali i Moskva mora da napravi korak ka tome, izjavio je predsednik Volodimir Zelenski, dok su ruske vlasti proglasile vanredno stanje na Krimu.
Rat u Ukrajini – 1.585. dan. Deset osoba je povređeno, a proizvodni pogoni jednog preduzeća oštećeni su u ukrajinskom napadu dronom na Volgograd. Ukrajina je izrazila spremnost za moguće sastanke na nivou rukovodstva sa Rusijom i razgovore o okončanju rata.
Tzv. kosovska policija privela je danas više Srba na Gazimestanu, nakon završetka parastosa Kosovskim junacima, a mediji u Prištini prenose da su oni privedeni zbog sumnje da su navodno pevali "nacionalističke pesme" protiv tzv. Kosova.
Ruske vlasti razmatrale su pitanje zabrane izvoza dizel goriva za proizvođače, ali odluka o tome još nije doneta, izjavio je danas potpredsednik ruske vlade Aleksandar Novak.
Andrija Maksimović neće igrati za Srbiju na predstojećem Evropskom prvenstvu za omladinske reprezentacije, a prema pisanju nemačkog Bilda, razlog je želja da se izbori za veću ulogu u RB Lajpcigu.
Jedan turista iz Hrvatske uporedio je cene u Grčkoj i Hrvatskoj i tvrdi da je večera za četiri osobe koštala samo 52 evra, što je znatno manje nego u domaćim restoranima.
Pevačica Kejti Peri oglasila se na svom Instagram nalogu kako bi fanovima objasnila zbog čega je njen koncert na "Werchter Boutique" otkazan samo nekoliko sati pred njen izlazak na veliku scenu.
SPECIJALISTKINJA neurologije upozorila je na jednu svakodnevnu naviku koju mnogi smatraju bezazlenom, a koja zapravo može biti rani znak predstojeće migrene.
After two devastating earthquakes that hit Venezuela, the introduction of a state of emergency in the country, whose president was overthrown by Trump, the question arises: Who rules Venezuela now?
Livestock prices declined across much of Serbia last week, with lower prices recorded for calves, fattening bulls, and pigs in several regions. While prices generally trended downward, some local markets reported regional fluctuations, according to STIPS.
South Korea will rapidly expand its capabilities in unmanned aerial vehicles (UAVs) and anti-drone systems to counter the growing threat from North Korea.
Komentari 19
Pogledaj komentare