Nova vest
Logo
Zimski sportovi 13

27.3.2025.

20:00

Hrvatica osvojila mali kristalni globus

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je večeras mali kristalni globus u slalomu, nakon što je zauzela 10. mesto u poslednjoj ovosezonskoj trci Svetskog kupa u američkom San Veliju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Hrvatica osvojila mali kristalni globus
Tanjug/AP Photo/Giovanni Auletta

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Pobedu u večerašnjoj trci zabeležila je američka skijašica Mikaela Šifrin u vremenu od 1:45,92 minuta, čime je povećala sopstveni rekord i ostvarila 101. trijumf u Svetskom kupu.

Drugo mesto je zauzela nemačka skijašica Lena Dir sa 1,13 sekundi zaostatka za Šifrin, dok je slovenačka takmičarka Andreja Slokar trku završila na trećem mestu sa 1,14 sekundi zaostatka za pobednicom.

U generalnom plasmanu slaloma Ljutić je osvojila 541 bod, ostavivši iza sebe austrijsku skijašicu Katarinu Linsberger (večeras peta u trci) sa 509 bodova i Švajcarkinju Kamilu Rast (večeras 14.) sa 492 boda.

Veliki kristalni globus ranije je osvojila Italijanka Frančeska Brinjone sa 1.594 boda, druga je završila Švajcarkinja Lara Gut-Behrami sa 1.272 boda, a treće mesto je pripalo Italijanki Sofiji Gođi sa 931 bodom.

Podeli:

Komentari 13

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu