"Delfini" su protiv domaće selekcije Francuske odigrali najbolji meč na turniru i do nogu je potukli rezultatom 15:8 (4:2, 4:2, 4:2, 3:2).
Na taj način su u direktnom duelu prošli dalje, te eliminisali Francusku iz daljeg toka turnira.
Fenomenalna odbrana, raznovrstan napad i duel braći obeležili su ovaj meč, u kome glasna domaća publika nije imala nikakav uticaj na izabranike Uroša Stevanovića.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Videli smo izvanredne kombinacije kapitena Nikole Jakšića i svog mlađeg brata Petra, kao i starih "kajli" Strahinje i Viktora Rašovića.
Bili su mnogo raspoloženiji od Tomasa i Mariona Vernua, koji su bili apsolutno zaustavljeni od strane srpske odbrane.
Nju je predvodio Radoslav Filipović, golman koji je ostvario čak 12 odbrana i odigrao svoj najbolji meč na turniru. Baš kada je bilo najpotrebnije!
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Upravo je granitna odbrana pogurala Srbiju ka mnogo boljoj igri. "Zaključani" su bili prilazi golu, a na drugoj strani je iz peterca domaćina "načeo" Dušan Mandić.
Nadovezao se Savo Ranđelović za 2:0, a onda smo odgovarali gol za gol Francuzima. Redom su pogađali Nemanja Vico i Strahinja Rašović za 4:2 posle prve deonice.
U drugoj je Srbija, ruku na srce, imala sreće u nekoliko situacija, da bi Strahinja Rašović i Petar Jakšić održavali tri gola razlike. Radomir Drašović je doneo i 8:3, ali je na velikom odmoru bilo +4.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Francuska je na startu drugog poluvremena krenula sa dva gola u prva dva minuta, ali je onda kapiten Nikola Jakšić pustio magiju i prelomio meč. Sa skoro 10 metara je poslao projektil od stative u gol Francuske i prekinuo nalet domaćina.
Nakon toga je Srbija ekspresno vezala tri gola, a ubrzo potom i potpuno ubila svaki duh rivala.
"Pomogao" je u tome Nemanja Ubović golom za 11:6, a onda i lobujući golmana u sledećem napadu. Srbija je peti gol u nizu dala preko Nikole Dedovića za 13:6 početkom poslednje četvrtine i tada je bilo jasno da je ovaj meč završen.
Srbija će poslednji meč u grupnoj fazi odigrati u ponedeljak od 12.00 protiv Mađarske, kada će postati jasnije sa koje će pozicije će ući u četvrtfinale Olimpijskih igara.
Sva dešavanja sa bazena u Parizu pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:
Završeno
18:32
Semafor
(4:2, 4:2, 4:2, 3:2)
SRB
FRA
15
:
8
20:57
Nikola Dedović:
"Naravno da smo zadovoljni pobedom. Izuzetan spektakl protiv domaćina pred velikim brojem ljudi. Idemo korak po korak, spremamo se za Mađarsku".
Naredni protivnik u četvrtfinalu?
"Ne gledamo mi to, fokusirali smo se na nas. Klasik protiv Mađara, spremni smo za sve izazove ispred nas".
Dobra odbrana?
"Trudili smo se da damo sve od sebe. Skoncentrisani smo u odbrani. Bili smo fokusirani i mirni. Samo polako i idemo dalje".
Da li će gledati Ðokovića sutra?
"Pratimo sve. Videćemo da li ćemo moći. Svi se družimo, navijamo. Zoranina i Damirova medalja nam je dala snagu. Fokusirani smo, umorni, ali pokusavamo da ispratimo sve".
20:54
Miloš Ćuk posle važne pobede:
"Sigurno najbolja igra i odbrana, strpljiva, smirena. Onako kako mi treba da izgledamo. Nema euforije, primarni cilj je bio prolazak u četvrtfinale. To smo uspeli ovom pobedom, Okrećemo se Mađarima, da probamo, da vidimo da li znači plasman. Idmeo sledeću utakmicu 200 posto samo da ne bismo ispali iz ritma u koji smo danas ušli. Mi smo formu tempirali od četvrfinala, tu bi trebalo da da krenemo kao tome. Fizički se bolje osećamo i verujem da ide kao tome i da ćemo svaku narednu utakmicu", rekao je iskusni Ćuk.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Nikola Milutinov je obeležio pobedu Olimpijakosa nad Makabijem u 23. kolu Evrolige, ali je trijumf ekipe iz Pireja zasenila zabrinutost zbog zdravstvenog stanja srpskog centra.
Vaterpolisti Srbije su izgubili od selekcije Crne Gore u poslednjem meču druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 13:15. Ovaj poraz ne znači ništa za "delfine" s obzirom na to da su već kao prvoplasirani iz grupe E obezbedili polufinale.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Rusija planira da tokom 2026. godine započne serijsku proizvodnju domaće satelitske internet mreže, koja bi trebalo da predstavlja odgovor na američki Starlink.
Istraživači iz kompanije Check Point upozorili su na pojavu VoidLink-a, jednog od prvih poznatih primera naprednog malvera koji je u velikoj meri razvijen uz pomoć veštačke inteligencije.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 29
Pogledaj komentare Pošalji komentar