Credit: Albert ten Hove/Marcel ter Bals / DeFodi Images / Profimedia
Bio je ovo pravi vaterpolo klasik, duel dve sile u ovom sportu, a Mađari su posle velike borbe i drame u završnici, izborili finale, u kom će za zlato igrati sa Španijom, koja je izbacila Grčku posle peteraca.
Ekipa Uroša Stevanović tokom celog meča bila je u podređenom položaju, odbrana nije funkcionisala, pa je Mađarska koristila svaku grešku.
Ipak, u završnici meča naš tim je uspeo da se vrati iz velikog minusa, unese dramu u samo završnicu, ali više od toga nisu mogli.
Na kraju, Srbija će igrati za bronzu sa Grčkom.
Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Dušan Mandić sa pet golova, dok je Nikola Jakšić postigao tri.
Miloš Ćuk, Đorđe Lazić i Vasilije Martinović postigli su po dva pogotka.
U selekciji Mađarske po četiri gola postigli su Gergo Fekete i Kristijan Manherc,Akoš Nađ je dao tri.
Credit: Albert ten Hove/Marcel ter Bals / DeFodi Images / Profimedia
Mađarska je bolje otvorila meč i na kraju prve četvrtine imala je prednost od tri gola.
Srbija je potom u drugoj deonici zaigrala bolje u odbrani pa je povela 8:7, a na poluvremenu je bilo nerešeno 8:8.
Mađarska je bila ubedljiva u trećoj četvrtini kada je došla do četiri gola razlike.
"Delfini" su u u poslednjoj deonici uspeli da se približe na gol zaostatka, ali je reprezentacija Mađarske ipak uspela da dođe do pobede.
Vaterpolisti Mađarske će u četvrtak u finalu SP igrati protiv Španije, dok će se Srbija u borbi za bronzu sastati sa Grčkom.
Sva dešavanja iz Singapura mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92.sport:
Završeno
12:12
Semafor
(3:6, 5:2, 4:8, 6:3)
SRB
HUN
18
:
19
17:27
Toliko za danas
Druženje zakazujemo za četvrtak, kada ćemo ispratiti naše vaterpoliste u borbi za bronzu.
Ostanite uz B92.sport.
17:06
Evo kada Srbija igra za bronzu
Meč za treće mesto igra se u četvrtak od 11.35, dok je finale na programu od 15.35.
11.35 Srbija - Grčka
15.35 Španija - Mađarska
EPA/RUNGROJ YONGRIT
16:58
KRAJ - poraz Srbije, Mađarska u finalu
Srbija je pala posle velike borbe i drame.
Sa Grcima za treće mesto, a Mađari sa Špancima za zlato.
Utakmica 21. kola Evrolige između Hapoela i Pariza pomerena je sa 9. januara na 3. mart jer trenutno ne postoje direktni letovi iz Istanbula za bilo koji izraelski grad.
Slabiji pol finansijski nastavlja da jača, to je bio trend i u 2025. sa tendencijom da u narednim godinama jaz naspram nedodirljivih kolega dostigne istorijski minimum.
Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u dramatičnom polufinalu Svetskog prvenstva u Singapuru od selekcije Mađarske rezultatom 19:18, i tako ostala bez borbe za zlatnu medalju.
Utakmica 21. kola Evrolige između Hapoela i Pariza pomerena je sa 9. januara na 3. mart jer trenutno ne postoje direktni letovi iz Istanbula za bilo koji izraelski grad.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 135
Pogledaj komentare Pošalji komentar