Olimpizam

Petak, 06.08.2021.

11:50

Filipović srušio Španiju za finale!

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara, nakon pobede nad Španijom od 10:9.

Izvor: MT

Autor: MT

Odlučujući gol postigao je Filip Filipović na oko dvadesetak sekundi do kraja.

Usledio je poslednji napad Španije, međutim, i faul u napadu dosuđen crvenoj furiji, koja nije uspela da slavi šesti uzastopni put u međusobnim duelima.

Delovalo je sredinom treće četvrtine da Srbija neće uspeti, imala je -3, ali je u završnici uspela da stigne do velikog preokreta.

U velikom finalu, u nedelju od 09.30, igraće protiv Grčke, koja je nešto ranije pobedila Mađarsku 9:6.

Najefikasniji u našim redovima bio je Dušan Mandić sa tri pogotka, dok su po dva postigli Strahinja Rašović i Filip Filipović.

Kod Španije su po dva gola dali Munaris, Tahulj i Malarak.

Nakon tvrdog početka, Srbija je u finišu prve četvrtine stigla do dva pogotka. Prvo je Filip Filipović postigao gol, a onda i Andrija Prlainović.

Bio je to sjajan, pre svega odbrambeni period za naše, međutim, došlo je do pada.

U tim trenucima Španci su gotovo svaki napad igrali sa najmanje jednim igračem više, čime selektor Dejan Savić nije bio zadovoljan, a zbog prigovora je zaradio i javnu opomenu.

Ubrzo, posle nekoliko minuta, Španija je stigla do preokreta i činilo se da će na pauzu otići sa dva pogotka prednosti.

Ipak, Srbija je preko Jakšića uspela da smanji razliku na minimalan zaostatak, te se u drugi deo igre ušlo sa potpuno otvorenim rezultatom.

Početak trećeg kvartala bio je isti kao i start prvog, a golova nije bilo više od šest minuta i pogotka Granadosa.

Malarah je Španiju doveo ubrzo i do maksimalnih +3 do tog trenutka, da bi Strahinja Rašović u poslednjim sekundama 3/4 vratio nadu Srbiji pred poslednjih osam minuta.

Španija je konstantno imala vođstvo i u poslednjoj četvrtini, jedan gol im je praktično poklonio i rumunski sudija, nakon konsultacije VAR-a, ali uzalud.

Serija Srbije je usledila, a fenomenalni Filip Filipović golčinom doneo toliko željeno finale.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.