Olimpizam

Subota, 07.08.2021.

05:40

Olimpijska zlata za Kinu i Brazil u kanuu

Kineske takmičarke osvojile su zlatnu medalju u kanuu dvokleku na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Kineskinje, koje su nastupile u sastavu Šišjao Šu i Mengua Su, pobedile su novim olimpijskim rekordom od 1:55,495 minuta.

Srebrnu medalju osvojile su Ukrajinke sa 2,004 sekunde zaostatka, a bronzu takmičarke Kanade, koje su kroz cilj prošle sa 3,546 sekundi zaostatka.

Brazilac Izakijas Keiroš osvojio je zlatnu medalju u jednokleku na 1000 metara rezultatom 4:04,408 minuta.

Kineski takmičar Hao Liju osvojio je srebro sa 1,316 sekundi zaostatka, a bronzu takmičar iz Moldavije Sergej Tarnovči sa 1,661 sekundom zaostatka.