Nova vest
Olimpizam

Nedelja, 01.08.2021.

15:35

Takmičarka iz Ekvadora osvojila zlato u dizanju tegova

Ekvadorska dizačica tegova Nejsi Dahomes osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 76 kilograma.

Izvor: B92

Takmičarka iz Ekvadora osvojila zlato u dizanju tegova
EPA-EFE/FAZRY ISMAIL

Dahomes je ukupno podigla 263 kilograma, 14 više od drugoplasirane Amerikanke Kejt Naj.

To je drugo zlato za Ekvador na Igrama u Tokiju nakon što je biciklista Ričard Karapas osvojio zlato u drumskoj trci, a tek četvrta medalja za ovu južnoameričku naciju u istoriji.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popela se Meksikanka Aremi Fuentes koja je osvojila bronzu s podignutih 245 kilograma.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

1 Komentari

Podeli:

MMA

Gangster

Na današnji dan, 3. aprila 1977. godine, rodio se jedan od najspektakularnijih MMA boraca svih vremena, Čel Sonen.

Stefan Nikolić

11:35

2 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu