Iako smo meča sa Alkarasom bili izuzetno zadovoljni i srećni, nakon Đokovićeve konferencije za medije naše stanje se blago promenilo.
"Zabrinut sam".
Tim rečima Novak je opisao svoje stanje, dodavši da je dvaput morao da pije lekove protiv bolova tokom meča da bi mogao da pruži partiju koju je pružio i izbori se do kraja sa ubojitim Špancem.
Srpski teniser je tada rekao da sigurno neće trenirati dan nakon meča, a da će videti za dan nakon toga, odnosno dan pred samo polufinale.
I tako smo se mi, pripadnici "sedme sile" iz Srbije, skupili u kompleksu Melburn parka u četvrtak, iako ni zbog čega drugog nismo morali da budemo tu. Čekali smo Novaka, ali Novak nije došao...
Prvo je termin od sat i po vremena zakazao na Terenu 16, pa je to otkazano. Zatim smo pomislili da bi mogao da se prebaci na "Rod Lejver arenu", kao što je i uradio na dan meča sa Alkarasom, ali smo ubrzo videli da je tu program popunjen.
U Nacionalnom tenis centru je trenirao Zverev, pa smo se zaputili tamo, ali -- Novaku ni traga ni glasa.
B92.sport
U razgovoru sa nekim od njihovih navijača, koji su postavljeni po celom kompleksu pokušavali da oslušnu mogućnost da neko negde nekome javi da će se Novak negde pojaviti, dobijali smo razne situacije...
Na kraju, kako stvari stoje, Novak je odlučio da preskoči trening i dan pred polufinale.
Razlog toga može, a i ne mora da bude zabrinjavajući. Jasno je da Miljan Amanović i ostatak ekipe danonoćno rade na njegovom oporavku i možemo da pretpostavimo da je odlučeno da je bolje da se povreda butine/prepone još zaleči, umesto da se vreme provodi na terenu.
"Marijana je verovatno već u avionu", kroz šalu mi je dan nakon meča sa Alkarasom prokomentarisao jedan srpski trener ovde u kompleksu, aludirajući na to da je Novak pozvao sada već čuvenu doktorku Marijanu Kovačević upomoć.
Marijana je već jednom spasavala Novaka u Australiji po hitnom postupku i sigurno je da bi njene veštine sada bile tačno ono što je potrebno, ali je veliko pitanje da li je ona pozvana u pomoć zbog ovako kratkog roka između mečeva.
Doduše, to je Novak, pa ne bi trebalo čuditi da je već u toku meča sa Alkarasom dobila poruku od nekoga iz njegovog tima koja je glasila: "Ne pitaj ništa, samo kreni".
Sve u svemu, nama ne preostaje ništa sem da čekamo i da se nadamo. Eventualno da zapalimo neku sveću.
Novak je zakazao trening, odnosno zagrevanje za duel sa Zverevim za 11 ujutru na "Rod Lejver areni" u petak, kada ćemo moći da vidimo u kakvom je stanju.
Ovaj tekst ne treba da vas zaplaši do te mere da pomislite da neće izaći na teren i da neće moći da igra protiv Zvereva. Za to nema šanse, verujte mi, jer je baš u Australiji igrao i u gorim stanjima od onog u kojem je bio posle četvrtfinalnog duela.
Biće sve to okej.
Novak Djokovic and Carlos Alcaraz are playing tennis from the future.
PSŽ je pobedom nad Aston Vilom osvojio Superkup Evrope (2:1). Osvajač Lige šampiona je tako bio bolji od prvaka Lige Evrope. Poslednji put je šampion Lige Evrope slavio u ovom takmičenju 2018. godine.
Roberto De Zerbi je na stadionu Totenhema. Totenhem je poslao zvaničnu ponudu Mančester sitiju od oko 100 miliona evra za brazilskog krilnog fudbalera Savinja, prenosi Globo Esporte.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Miomir Kecmanović uspešno je započeo nastup na Mastersu u Sinsinatiju, pošto je u prvom kolu savladao Argentinca Kamila Uga Karabelija rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Požari su sve češći tokom leta, a vozači mogu da se nađu usred vatrene stihije. Evo kako da sprečite rizik od požara na vozilu i šta da uradite ako vas vatra zatekne na putu.
Električni automobili su prvi put u proseku jeftiniji od hibrida na globalnom nivou. Pad cena baterija i sve veći broj pristupačnih kineskih EV modela menjaju tržište.
Ford navodno priprema novu, praktičniju verziju Mustanga koja bi mogla da u sebi spoji 4 vrata, V8 motor i hibridnu tehnologiju. Cilj je da legendarni američki recept preživi stroža pravila o emisijama.
Službe hitne pomoći u Evropskoj uniji upozoravaju da bi novi obavezni bezbednosni sistemi u vozilima mogli da predstavljaju ozbiljan problem tokom njihovih intervencija.
Prema izveštajima analitičke kompanije, iPhone 18 Pro Max mogao bi da bude čak 300 dolara skuplji u odnosu na prethodnika, ali će imati isti osnovni skladišni kapacitet.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar