Ah, taj kontinuitet. Srpski tenis da nema Novaka Đokovića, mogao bi da se opiše ovom rečenicom -- kontinuitet nije u mentalitetu jednog Srbina. Da li je vreme da se to promeni?
To je u srpskom tenisu tačno duže nego što nije, a jedan od takvih primera je Miomir Kecmanović, koji se ponovo plasirao u treće kolo Australijan opena.
I to ne da se samo plasirao u taj deo takmičenja, već je na putu ka tome pregazio doskorašnjeg Top 10 igrača Huberta Hurkača.
Nije ovo prvi put Miomiru da bljesne u Melburnu, štaviše, ovde brani četvrto kolo iz prošle sezone, i svi ljbuitelji tenisa u Srbiji znaju da se od njega ovakve stvari očekuju.
Ali nekoliko puta po sezoni -- i to je to.
Kvalitet koji sada već 25-godišnji Kecmanovićposeduje je neosporiv. Što se tiče same igre i nekih još okolnih stvari, tu je jasno da se radi o potencijalno Top 10 igraču. I ne, ne preterujemo, ali nije to tako jednostavno u sportu, a tek ne u tenisu.
Nije Miša jedini srpski predstavnik kod koje je to tako -- kontinuitet je bilo nešto što je kroz čitavu karijeru mučilo i Lajovića, i Krajinovića i Đerea, a ni Međedović se, iako je njemu još prerano "suditi", ne snalazi baš najbolje sa tim segmentom.
Utisak je, stvarno, da kontinuitet nije u mentalitetu jednog Srbina, kako mi je jednom prilikom rekao kolega, naš čuveni komentator Nebojša Višković.
Miša sada deluje smireno, posvećeno, predano. Promenio je trenera, a najveća želja nam je da mu upravo taj kontinuitet Viktor Troicki usadi u život. To i određenu vrstu discipline, ali to je neka druga priča...
Srbiji i srpskom tenisu je stvarno potreban jak Miomir Kecmanović. Jer Miomir Kecmanović može mnogo i biće istinska greota ako kada se sve završi o njemu ne budemo pričali barem kao o Grend slem polufinalisti.
Pokazao je da može mnogo, pokazao je naznake tog kontinuiteta, ali još mnogo toga mora da pokaže da bi mu se verovalo u tom smislu.
Ne zbog nas, već zbog sebe. A, dobro, malo i zbog nas...
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Povratak Saše Zdjelara u Partizan nije isključen, ali odluka još nije doneta. Nekadašnji kapiten crno-belih potvrdio je da razgovori postoje, ali da će tek u narednim danima biti jasnije gde će nastaviti karijeru.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar