Alkaras sa 21 godinom već ima četiri Grend slem trofeja, a u Melburnu će probati da dođe do prvog Australijan opena.
"Kritika Alkarasa me zasmejava, ali to je nešto zbog čega treba i plakati. Oni su jasna demonstracija malog znanja koje imamo o stvarima koje nisu naše i žestine koju imamo da damo svoje mišljenje o njima. Mislim da je ono što radi spektakularno i da je njegova poslednja sezona bila izuzetna. Dajem mu 9.95 da ne kažem 10. Alkaras ima sjajnu karijeru i još uvek ima prostora za poboljšanje kako bi nastavio da raste. Štaviše, ako Alkaras ne osvoji Grend slem ove godine to bi bilo iznenađenje za mene, počevši od Australije. Ako je fizički dobro, može imati veliki turnir i, zašto ne, osvojiti ga", rekao je Koreča za "Marku".
Upustio se i u predikcije za melburnški Grend slem.
"Australijan open je uvek pomalo nepoznanica jer imate referencu na ono što se desilo pre dva meseca na Turu i znate da je Siner taj koji je završio najbolje i da je Alkaras stigao malo mentalno zasićen u toj poslednjoj deonici, ali odjednom odu kući i prođu četiri nedelje u kojima niko ne zna ništa o tome kako treniraju i mogu da vas iznenade. Siner je zaslužio da mu damo malo više favorizovanja, ali imam puno poverenja u svežinu Alkarasove nove godine."
Ne otpisuje Novaka Đokovića, koji je 10 puta slavio u Australiji. Tu je naravno i Saša Zverev.
"Ne isključujem Đokovića i nikad ne znate šta će se desiti sa Zverevom, jer je on uvek tu, ali nikada nije pogodio poslednji udarac osvajanja Grend slema. A onda možete dobiti, ne znam, Fric da možda momak dolazi sa samopouzdanjem, a vi to ne znate. Malo je teško, jer kada dođemo do drugih turnira već smo videli da svi igraju, ali ovde počinju skoro od nule i zato je tako teško napraviti predviđanje", kaže Koreča.
Australijan open na programu je od 12. do 26. januara.
Težak poraz Fenerbahčea od Olimpijakosa u polufinalu Fajnal-fora u Atini (79:61) ostavio je dubok trag na ekipu iz Istanbula, ali i izazvao reakciju trenera Šarunasa Jasikevičusa, koji nije krio nezadovoljstvo ni igrom svog tima ni celokupnom organizacijom.
Američki košarkaš Armoni Bruks nalazi se na korak od iznenađujućeg transfera u ASVEL uprkos velikom interesovanju brojnih evroligaških klubova među kojima je i Partizan.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Panatinaikosov vlasnik Dimitris Janakopulos oštro je kritikovao policiju i Evroligu nakon haotičnih scena tokom polufinala Fajnal fora Evrolige u Atini.
Fudbaler Mančester sitija Niko O'Rajli proglašen je za najboljeg mladog igrača Premijer lige za sezonu 2025/26, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Panatinaikosov vlasnik Dimitris Janakopulos oštro je kritikovao policiju i Evroligu nakon haotičnih scena tokom polufinala Fajnal fora Evrolige u Atini.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Kineski proizvođač Great Wall Motors najavio je dodatno širenje poslovanja u Evropi kroz lansiranje sedam novih hibridnih modela tokom naredne dve godine.
Mnogi fanovi GTA serijala očekivali su da će ove nedelje dobiti nove informacije o igri, posebno u periodu objave finansijskog izveštaja kompanije Take-Two Interactive. Ipak, to se nije desilo.
Pojavile su se nove informacije da bi Apple konačno mogao da predstavi unapređenu verziju glasovnog asistenta Siri u okviru prve beta verzije sistema iOS 27.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar