"Na privatnom nivou uvek je bilo uspona i padova", ispričao je Đoković, prenosi "Punto de brejk".
"Uvek sam želeo da se ponašam prema njima sa mnogo poštovanja i prijateljski van terena, ali u početku nisam bio prihvaćen. Pre svega jer sam ja na teren izlazio sa željom da pobedim. Ne verujem da se to dopadalo ijednom od njih dvojice. Pogotovo jer je velika većina ostalih tenisera izlazila da igra protiv njih a ne da ih pobedi. Zbog takvog samopouzdanja možda su se oni malo distancirali. I ja sam to prihvatio. Razumeo sam poruku, bili smo rivali i ništa više. Ako smo iskreni, mnogo je teško biti prijatelj nekome na Turu. Ako se stalno borite za broj 1, dva ili tri… teško je očekivati zajedničke večere i porodična putovanja."
Dok su Federer i Nadal već završili profesionalne karijere, Đoković nastavlja borbu za vrh svetskog tenisa.
Uprkos razlikama, Nole ne krije želju da jednog dana ostane u kontaktu s njima.
"Ne znam šta oni misle, da li imaju istu želju, ali voleo bih da u budućnosti imamo dublji odnos. Sve zavisi gde će nas odneti život. Živimo na različitim mestima, ali verujem da tenis može da nas poveže u nekom trenutku. Voleo bih da imam nešto sa njima, da pričamo o stvarima koje su im smetale, koje su smetale celom svetu o meni. Voleo bih i da znam šta su razmišljali u raznim situacijama na terenu, o pritisku koji smo imali na našim leđima kada smo bili na vrhu sveta. Verujem da bismo u jednom opuštenom ambijentu mogli jednog dana da se otvorimo i razgovaramo. Bilo bi sjajno za sve, ali tako bismo poslali i odličnu poruku ljubiteljima tenisa i sporta. Kada bi videli nas trojicu zajedno."
Đoković je podelio i svoje viđenje o tome kakav utisak su Federer i Nadal ostavljali na druge tenisere.
"Rafa je bio impresivniji. Mada je tačno da je Rodžer imao neverovatnu auru. Pre meča sa njim pitao si se da li postoji način da neko bude elegantniji. Jednom sam video kako su Rafu pitali da li on svojim ritualima plaši protivnike. On je rekao da to nikada ne radi. Ali… ja nisam siguran. Bio je čuven po tome. Pripremamo se za meč, a on skače i trči po svlačionici. Želi da se oseti njegovo prisustvo. Fizički. Ovde sam. Trčim na sve strane, spreman sam za bitku. Bilo je to zastrašujuće za većinu tenisera i ako mi verujete, ako niste imali spreman plan za igru, šta da radite od početka, pojeo bih vas živog."
Na kraju, Đoković ističe koliko mu je značilo što je bio deo tog jedinstvenog teniskog rivalstva.
"Sada ih više ne viđam toliko, ali rivalitet koji smo imali biće večan. Ostaviće trag i nezaboravno nasleđe koji će zauvek trajati. Veoma sam ponosan što sam bio deo ove grupe. Rivalitet sa njima me je naučio mnogo više nego bilo šta drugo tokom karijere. Poslednji put kada sam razgovarao sa Rodžerom, pričali smo o porodicama."
Viktor Vembanjama pronašao je neobičan način da se tokom leta priprema za novu NBA sezonu – zvezda San Antonio Sparsa provela je četiri dana trenirajući sa profesionalnim ragbi klubom Provans Ragbi.
Luka Vulikić nastaviće karijeru u Dubaiju, gde će od naredne sezone biti deo stručnog štaba novog evroligaša. Nekadašnji tim menadžer Partizana priključiće se analitičkoj službi kluba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
UEFA je odredila arbitre za oba meča plej-ofa Lige konferencija između Hetafea i Partizana, a prvi duel u Madridu poveren je letonskoj sudijskoj ekipi, dok će revanš u Beogradu voditi arbitri iz Švajcarske.
Luka Mladenović, plivač srpskog porekla koji nastupa pod zastavom Austrije, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Parizu u disciplini 200 metara prsno i tako doneo Austriji prvo odličje na šampionatu.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Aleksander Zverev iza sebe ima godinu iz snova, stigao je do prve Grend slem titule u karijeri, osvojivši Rolan Garos, a zatim je nastavio sa sjajnim rezultatima – plasmanom u finale Vimbldona.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković govorio je o velikim rivalstvima koja su obeležila njegovu karijeru, ali i o novoj generaciji igrača koja predvodi svetski tenis.
Teniski trener Patrik Muratoglu smatra da rivalstvo između Janika Sinera i Karlosa Alkarasa još ne može da se poredi sa legendarnim duelima koje su godinama vodili Rodžer Federer i Rafael Nadal. U celo poređenje uključio je i Novaka Đokovića.
Viktor Vembanjama pronašao je neobičan način da se tokom leta priprema za novu NBA sezonu – zvezda San Antonio Sparsa provela je četiri dana trenirajući sa profesionalnim ragbi klubom Provans Ragbi.
Luka Vulikić nastaviće karijeru u Dubaiju, gde će od naredne sezone biti deo stručnog štaba novog evroligaša. Nekadašnji tim menadžer Partizana priključiće se analitičkoj službi kluba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Policija je ostala zatečena kada je na telefonu fudbalera pronašla snimke vožnje BMW-a X3 M brzinom od čak 307 km/h. Zbog niza opasnih prekršaja završio je iza rešetaka na četiri godine.
Acura je predstavila atraktivni koncept Nexera Vision, sportski kupe sa futurističkim dizajnom. Ipak, ovaj model neće u proizvodnju – njegova uloga je da najavi izgled budućih SUV modela marke.
Požari su sve češći tokom leta, a vozači mogu da se nađu usred vatrene stihije. Evo kako da sprečite rizik od požara na vozilu i šta da uradite ako vas vatra zatekne na putu.
Električni automobili su prvi put u proseku jeftiniji od hibrida na globalnom nivou. Pad cena baterija i sve veći broj pristupačnih kineskih EV modela menjaju tržište.
Godox C100 je neobična kompaktna kamera koja koristi poluprovidno kućište, omogućavajući korisniku da kadrira fotografiju dok istovremeno vidi šta se nalazi iza samog uređaja.
Xiaomi je predstavio HyperOS 4, unapređenu verziju svj operativnog sistema koja donosi mnoga unapređenja na polju trajanja baterije i bržeg rada samog uređaja.
Prema izveštajima analitičke kompanije, iPhone 18 Pro Max mogao bi da bude čak 300 dolara skuplji u odnosu na prethodnika, ali će imati isti osnovni skladišni kapacitet.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar