Nova vest
Logo
Tenis 1

6.1.2025.

11:55

Novak posle Melburna predvodi Srbiju u Kopenhagenu

Prvi meč u 2025. godini Dejvis kup reprezentacija Srbije igra 31. januara i 1. februara u Kopenhagenu.

Izvor: TSS

Novak posle Melburna predvodi Srbiju u Kopenhagenu
TSS - S. Stevanović

Na terenu Rojal arene u 1. krugu kvalifikacija za F8 Dejvis kupa u Italiji izaći će najjači tim naše reprezentacije.

Selektor Viktor Troicki prijavio je najboljeg tenisera svih vremena, Novaka Đokovića (7. na ATP listi), Miomira Kecmanovića (55), Dušana Lajovića (75), Hamada Međedovića (112) i Lasla Đerea (114).

"U dogovoru sa našim teniserima prijavljujemo najjači sastav, koji će da predvodi Novak Đoković. Pred svima je i prvi grend slem sezone u Australiji i čekamo da vidimo rezultate koje će svi da ostvare na tom turniru i shodno tome moguće su i neke izmene pred sam meč. Plan je da idemo u najjačem sastavu i uvek kada je tako imamo najveća moguća očekivanja protiv bilo kog protivnika. Tako je i sada protiv Danske. Dolazimo svi zajedno iz Australije u Evropu, u Kopenhagen", poručio je selektor Viktor Troicki.

Danci mogu da računaju na Holgera Runea (13), Elmera Molera (157), Augusta Holmgrena (199), a ostali su iznad 695. mesta na ATP listi u singlu.

U dublu najbolji na listi je 132. Johanes Inglidsen.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Vratio se X

Platforma X (bivši Twitter) kratko je bila nedostupna korisnicima širom sveta.

B92.net

17:30

3 h

Aktuelno

SAD zapretile Velikoj Britaniji

Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.

B92.net

14:00

6 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu