Siner je godinu završio na prvom mestu sa osam titula, a usput je osvojio i najveću nagradu u istoriji tenisa na egzibiciji u Rijadu "Slem šest kraljeva".
Uključujući taj spektakl u Rijadu (6 miliona $), kao i Završni turnir u Torinu (4,8 mil. $) gde je trijumfovao bez izgubljenog seta, Siner je za nešto manje od mesec dana pokupio 10,8 miliona dolara u nagradama.
To je njegovu zaradu od turnira dovelo do cifre od 16,9 miliona, što je drugi najbolji rezultat u istoriji tenisa – iza Đokovićeve 2015. godine u kojoj je zaradio 21,1 milion.
Novak je, istini za volju, taj novac zaradio samo od ATP titula i grend slemova, dok je Siner dobar deo ove godine osvojio u pomenutom Rijadu.
Do kraja Top 5 slede Endi Mari 2016. (16,4 miliona), Rafael Nadal 2019. (16,4) i Novak Đoković2018. i 2023. (16 miliona).
Što se Sinera tiče, pored pomenuta dva turnira, njegove najveće zarade došle su na grend slemovima. Tamo gde je osvajao titule, na US openu i Australijan openu, uzeo je 3,6, odnosno 2,1 milion.
Poređenja radi, takođe dvostruki GS šampion ove godine Karlos Alkaras zaradio je 9,9 miliona dolara. Drugom igraču sveta Saši Zverevu pripalo je 8,8 miliona, Tejloru Fricu 6,9, a Danilu Medvedevu 5,6 miliona.
Jannik Sinner's price money in the last TWO tournaments:
- 6.000.000 $ 🇸🇦 Six Kings Slam
- 4.800.000$ 🇮🇹 ATP Finals
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar