"Mogao sam da budem broj 1 – Đoković mi rekao da računam na njega"
Argentinski teniser Huan Martin del Potro otrkio je kako je došlo do dogovora sa Novakom Đokovićem oko međusobnog duela koji će biti poslednji u karijeri nekadašnjeg Grend slem šampiona.
Larry Marano / Shutterstock Editorial / Profimedia
Iako se Del Potro zvanično oprostio pre dve godine na turniru u Buenos Ajresu, prvog decembra će baš u argentinskoj prestonici odigrati još jedan meč.
Rival će biti srpski teniser, koji se nije dvoumio oko pristanka kada je čuo za tu mogućnost.
"Do prošlog mastersa u Majamiju, bilo je nekih glasina da bismo igrali, ali se dugo nismo videli. Jednog dana u Majamiju, pozvao me je i rekao. Delpo, znam da si ovde, voleo bih da dođeš na večeru da pričamo. Razgovor je bio neverovatan. Pitao me je da li je istina to o meču, rekao sam mu da je jedini način da ga igram da mi on bude protivnik. Odgovorio mi je, računaj na mene u svemu što mogu da ti pomognem. Za mene je to bilo veoma emotivno, jer znam koliko je njegov takmičarski kalendar nabijen, da ima hiljade ponuda, da će doći na par sati u Argentinu zbog mene i zbog ljudi koji ga vole, da će to biti super specijalno", rekao je Del Potro za "Nasion" i potom otkrio o čemu su sve pričali:
"Bilo je neverovatno. Pričali smo o životu, mečevima, mladima, o Alkarasu i Sineru. Nikada na turnirima ne bismo mogli tako da razgovaramo. Pitao me je da li su sve te priče o meču tačne, da li su istina ili laž. Rekao sam mu onako kako sam se osećao. Odgovorio mi je, računaj na mene. Imam Olimpijske igre, egzibiciju u Rijadu, razne turnire, ali praviću ti društvo na tvom poslednjem izlasku na teren."
Prisetio se i međusobnih duela i svojih uspeha protiv najvećeg svih vremena.
"Žao mi je da mi u finalu US opena 2018. nije dozvolio da ponovim uspeh – podseća da je jedini gren slem osvojio baš u Nujorku 2009.- Ali ja sam u 2011. otišao u Srbiju i pobedio u Dejvis kupu, kao i u prvom kolu Olimpijskih igara u Riju 2016. On to ne zaboravlja", nastavio je Argentinac.
Da nije bilo problema sa kolenom, ko zna šta bi bilo.
"Želeo sam da budem broj 1 na svetu, i mogao sam to, ali mi se koleno raspalo. Osam puta sam operisao koleno. Zna se za pet, ali sam se u tajnosti operisao još tri puta. Išao sam kod najboljih specijalista za koleno, sve probao, tretmane, dijete, suplemente… Kažem sebi, a da probaš ovu ludost? Verujte mi, probao sam. A sada samo želim da se popnem uz stepenice bez bolova ili kada idem kući u Tandil da mogu da vozim auto četiri sata. Zamislite posle svih tih borbi sa Novakom, Rodžerom, Rafom, za broj 1, za Grend slemove, sada moram da kažem, kako da vozim u Tandil a da me ne boli koleno", otkriva Del Potro i zaključuje:
"Još nisam dostigao kvalitet normalnog života. Pitao sam lekare za protezu, oni kažu da sam još mlad za nju, da čekam kada budem imao 50 godina. Svakodnevno se borim sa ovim problemima. Upalim TV i vidim Vavrinku i Nišikorija kako igraju, a oni su moji vršnjaci. I pitam se, ako oni mogu, zašto ne mogu ja?"
Prema poslednjoj izjavi Novaka Đokovića koju je dao posle poraza od Dina Prižmića u Rimu – najbolji srpski teniser nije najoptimističniji kada je u pitanju predstojeći Rolan Garos.
Dvejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede Partizana u drugom polufinalnom duelu protiv Crvene zvezde i plasmana u finale ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković započeće nastup na ovogodišnjem Rolan Garosu u nedelju, kada će u prvom kolu igrati protiv domaćeg predstavnika Đovanija Mpešija Perikara.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 19
Pogledaj komentare Pošalji komentar