Osveženje Beograd opena bili su srpski juniori, junački su se borili sa daleko iskusnijim igračima od sebe, a Branko Đurić (19) je opravdao vajld-kartu za kvalifikacije sa dve pobede i plasmanom u glavni žreb.
Kao 779. igrač sveta pobedio je Francuza našeg porekla Luku Pavlovića, 363. na svetu i 121. tenisera sveta, Argentinca Tijaga Agostina Tirantea.
U prvom kolu glavnog žreba eliminisan je od 99. na svetu, Amerikanca našeg porekla Aleksandra Kovačevića.
"Najveća razlika u prelasku sa jakih juniorskih turnira na slabije seniorske turnire je u fizičkoj spremi. Igrači su spremni da iz nedelje u nedelju igraju puno mečeva i baš to je najjači utisak. Ali, kada je turnir veliki kao ovaj 250, onda je razlika velika i u igri. Imam neke detalje, videlo se to i u ovim mečevima, ali mogu da budu daleko, daleko bolji", pričaBranko Đurić.
Kao junior se dokazao, sledi dokazivanje u najjačoj konkurenciji.
"Za sebe imam jako visoke ciljeve. Nisam ove godine uspeo sve da ih postignem. Ali, moj cilj se ne menja i u buduće. Želim da budem deo svetskog vrha tenisa i tome težim", rekao je Đurić.
Neizbežno pitanje je Dejvis kup reprezentacija Srbije.
"Bio sam pozvan na meč sa Grčkom. Nažalost zbog povrede kolena nisam mogao da se odazovem. Za igrača je to ostvarenje sna. Da budeš pozvan, pa da kasnije zaigraš za reprezentaciju, a Srbija je i osvajač Dejvis kupa, pa da doprineseš uspehu, to je definitivno jedan od mojih ciljeva u karijeri".
Ulaganje Teniskog saveza u juniore je ogromno, a šta nedostaje iz perspektive jednog juniora koji počinje da krči put u seniorskom tenisu.
"Ponoviću nešto što je već dosta puta izrečeno. Uz svu nesebičnu pomoć koju imamo, nedostaje nam Nacionalni trening centar. Kao neko ko je trenirao dugo u Beogradu, mogu da kažem da znam kako je to ići na trening na jednu stranu, pa na kondiciju na drugu, a na oporavak na treću stranu grada. Teško je. Ako bismo imali naš trening centar i sve na jednom mestu, to bi bila dobitna kombinacija i prava prilika da stanemo uz rame svim velikim teniskim zemljama".
Veliki turnir i dalje će da bude deo srpske prestonice.
"Ove godine sam dobio vajld-kartu za kvalifikacije i nadam se da ovo neće da bude moje poslednje pojavljivanje pred beogradskom publikom. Voleo bih da ponovo zaigram na ovakvom turniru", poručio je Branko Đurić.
Trener Bajern Minhena, Vensan Kompani, održao je emotivno izlaganje na konferenciji za medije pred meč sa Ajntrahtom, govoreći o rasizmu usmerenim ka Vinisijusu Žunioru tokom nedavne utakmice Real Madrida protiv Benfike.
Panatinaikos je klub sa najvećim igračkim budžetom u Evroligi za sezonu 2025/26, dok je Crvena zvezda na osmom, a Partizan na devetom mestu, piše "Basket News".
Karlos Alkaras ponovo je govorio o spornoj opomeni zbog prekoračenja vremena koju je dobio tokom četvrtfinalnog meča na turniru u Dohi, nakon rasprave sa sudijom Marijom Čičak.
Od 2019. godine Sony Interactive Entertainment kupio je 11 studija kako bi ojačao svoju ponudu igara, ali bilans tih akvizicija je daleko od besprekornog.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar