Po završetku susreta, Zverev je rekao da je imao veoma težak zadatak, bez obzira što rezultat to ne govori.
"Da, zaista je bilo dobro, ali znao sam da moram da odigram ovako da bih dobio. Igo je izuzetan igrač, uz to, igrao je ovde u Parizu, još bolje nego inače. Znao sam to. Znao sam da će i zbog publike biti jako teško, tako da sam morao da suzbijem to i veoma sam srećan što sam uspeo", kaže Saša.
Dobio je poslednji meč koji se igra u "Akor arei", od naredne godine turnir se selei na novu lokaciju.
"Da, selimo se na novu lokaciju, tako da je ovo bio poslednji meč ovde. Bilo je sjajno, jedan od najlepših stadiona na kojima igramo. Centralni teren nije razlog zašto se pomeramo, ovo je jedan od najprestižnijih stadiona na svetu. Dobiti poslednji meč ovde je zaista nešto posebno", zaključio je Zverev.
Na ceremoniji dodele pehara, Amber je rekao da je zadovoljan igrom.
"Čestitam Saša, igrao si sjajno celu sezonu, želim ti puno uspeha i u nastavku. Zahvalio bih se i mom timu, prijateljima, porodici. Hvala svima što ste došli ovde i dali mi veliku podršku, posebno mojoj devojci i publici. Bez vas ne bih stigao ovako daleko. Ovo je bilo zaista neverovatno putovanje", rekao je Amber.
Zverev je dodao:
"Pre svega, izvinite", obratio se Zverev publici i nastavio.
"Želim da čestitam Igu na sjajnoj nedelji. Naporan rad se vidi, tu su rezultati. Igo, igraš sjajan tenis. Ako nastaviš ovako da igraš, posebno na mreži, osvajaćeš i ovakve trofeje. Čestitke i tvom timu, igrali smo toliko puta. Divni ljudi, želim vam sve najbolje, ovo je samo početak za sve vas, jer verujem da ćete postići velike stvari", poručio je novi šampion.
"Hvala mom timu, posao koji smo uradili u protekle dve i po godine je bio sjajan. Mnogo su se žrtvovali da bih mogao da igram. Nije bilo garancija da ću biti na ovom nivou, naročito posle Rolan Garosa pre dve godine kada sam se povredio. Osvojiti ovu titulu znači mi sve, verujem kao i svima vama u boksu. Mnogo ste žrtvovali da bih ja mogao da držim u rukama trofeje poput ovog", zaključio je Zverev, koji se zahvalio i svima u publici.
Nakon što je Rafael Nadal prošle godine završio igračku karijeru, samo nekoliko meseci kasnije u prvi plan je iskočio mladi teniser iz Madrida koji je ovog utorka ostvario jedan od svojih snova.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Samo osam novih kamera sa veštačkom inteligencijom postavljenih u Atini zabeležilo je skoro 29.000 saobraćajnih prekršaja tokom testnog perioda koji je trajao manje od mesec dana.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar