Mnogo poštovanja i reči hvale izneli su jedan prema drugome posle meča Novak i Rafa, a zatim su usledili i brojni intervjui.
Jedan je Nadal dao za španski "AS", a tu je upitan da li i Đokoviću predviđa penziju u skorije vreme.
"Što se tiče Đokovića, ne znam. Mislim da je ljudski da Novak, iako je još uvek zdrav, ima određene godine i logično je da nas vreme sve hvata. Kada je Federer otišao, a kada odem ja, s obzirom na to da smo mi bili njegovi veliki rivali, u nekom trenutku može doći do male mentalne krize i pronaći će razlog da se povuče. To se dešava svima", rekao je Nadal.
I pored godina i navedenih poteškoća, Španac veruje da Novak može još da igra.
"Novak je dovoljno dobar da, ako je zdrav, nastavi da bude konkurentan na najvišem nivou i da teži osvajanju najvažnijih turnira. Ako je i dalje srećan radeći ono što radi, nastaviće s tim. Ako u nekom trenutku sve što treba da uradi da bi ostao na najvišem nivou više ne bude vredno, povući će se, to je ono što mislim".
Mis respetos para Djokovic que entendió todo en este partido.
Lejos de ponerse en el rol protagónico, jugó para que Nadal se luzca lo máximo posible. Un caballero. pic.twitter.com/gWbDmwgacC— Gonzalo Molins (@Gonzalo_MT3) October 19, 2024
Tenisom, ipak, kreću da dominiraju Janik Siner i Karlos Alkaras, barem što se tiče novijih generacija u kojima su neprikosnoveni.
"Imaju mogućnost da imaju dugu karijeru sa puno uspeha. Njih dvojica su iznad svih drugih. Ne vidim rivala koji bi ih mogao konstantno zaseniti. Na dnevnoj bazi, naravno, ima mnogo dobrih igrača. Ali na relativno duže staze, ne postoji niko ko može stvarno da se takmiči s njima, sve dok ne dožive povredu koja bi ih sprečila da igraju na istom nivou".
Na pitanje ko mu je bio najveći ribal tokom karijere, Nadal je poručio:
"Đoković je igrač s kojim sam se najviše suočavao, ali za mene je moj najveći rival bio Federer. Kada sam došao na tur, Federer je bio tu i on je bio prvi. U godinama kada sam bio na vrhuncu u svakom smislu, bili su to Rodžer i Novak. No, u prvim godinama, koje na poseban način obeležavaju, Rodžer je uvek bio tu. Mislim, i ne znam zašto, da je moje rivalstvo s njima dvojicom bilo intenzivnije nego ono što su oni imali međusobno. Ne znam tačno koji je razlog, ali osećam da svet to tako doživljava".
Rafa Nadal hits an OUTRAGEOUS forehand down the line winner against Novak Djokovic at the Six Kings Slam.
Might be the last singles match of his career.
But Rafa’s tenacity remains unmatched in every sense.
"Kod Rodžera je jasno da je to bio veoma oštar kontrast u stilovima i pristupima sportu. A s Novakom, naravno, to je bio neverovatan izazov. Na kraju, on je igrač koji je uspeo da održi veoma visok nivo igre i da se poboljšava svake godine. Brojevi pokazuju da je on najbolji, a to je razlog zašto je njegov teniski nivo takođe najbolji, a pored toga, on je taj koji je najduže izbegao povrede. To mu je omogućilo da zadrži svoj fizički, teniski i mentalni nivo najduže vreme. To nije izgovor, zahvaljujući tome je najbolji i to je zaista zaslužio".
Kraj zlatne ere svetskog tenisa se bliži, Nadal, Federer i Đoković su mnogo učinili za popularizaciju tenisa.
"Stvari idu ciklično i logično je da kada se završava era u kojoj su tri igrača bila veoma uspešna, više nego iko drugi u istoriji sporta, može da se kaže da je bila nešto posebno iz mnogo razloga. Pričamo sad o drugoj eri, onoj u kojoj su već igrači poput Karlosa, koji već ima četiri slema. Janik ima dva. Svake godine imate šampione i ako nastave ovako, biće u stanju da privuku veliki interes. Tokom godina, interes će rasti iz očiglednih razloga, jer se velike zvezde ne rađaju u dva dana. Ono što ih čini velikim je to što su gubili vremenom, ali su prevazilazili granice sporta, a ljudi su dolazili na mečeve. Ne samo zato što vole tenis, već i što ih cene kao ličnosti. Za to će biti potrebno vremena, ali sam ubeđen da će se dogoditi", zaključio je Nadal.
Bivši proslavljeni fudbaler Eden Azar našao se pod istragom u rodnoj Belgiji nakon što je postao ambasador jedne kladioničarske kompanije, koja se u toj zemlji nalazi na crnoj listi.
Atlanta Hoksi nemaju nameru da ulaze u pregovore oko trejda za Janisa Adetokumba, uprkos brojnim spekulacijama koje su se pojavile tokom sezone u NBA ligi.
Bivši proslavljeni fudbaler Eden Azar našao se pod istragom u rodnoj Belgiji nakon što je postao ambasador jedne kladioničarske kompanije, koja se u toj zemlji nalazi na crnoj listi.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Renault je saopštio da planira 36 novih modela do kraja decenije, kako bi podstakao rast usred intenzivirane konkurencije na svojim ključnim tržištima.
PEGI, organizacija koja određuje starosne oznake za video-igre u Evropi, uvodi stroža pravila za ocenjivanje naslova koji sadrže mikrotransakcije i takozvane loot box mehanike.
Kompanija Google predstavila je najveću nadogradnju navigacije u aplikaciji Google Maps u poslednjih deset godina, zahvaljujući dubokoj integraciji veštačke inteligencije Gemini.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar