Nova vest
Logo
Tenis 14

17.10.2024.

21:08

Đoković pao posle drame – Siner nastavio niz VIDEO

Srpski teniser Novak Đoković poražen je od Janika Sinera u polufinalu "Slema šest kraljeva".

Autor:Milan Tomić

Milan Tomić
Đoković pao posle drame – Siner nastavio niz VIDEO
EPA-EFE/STR

Prvi igrač sveta je slavio na egzibiciji u Rijadu, posle velike borbe, rezultatom 6:2, 6:7 (0), 6:4.

Janik će u finalu igrati protiv boljeg iz španskog okršaja u kojem se sastaju Rafael Nadal i Karlos Alkaras.

Gde je stao u duelu sa Danilom Medvedevim, Siner je nastavio u okršaju sa Đokovićem, kojeg je pobedio pre četiri dana i u finalu Šangaja.

Morao je u dva navrata u početnom setu samo da izbegava neprijatnost na 30:30, ali generalno nije imao problema.

Prvi brejk napravio je već u drugom gemu, kada je iskoristio neuverljive servise rivala i odličnim riternima sticao inicijativu.

Došao je do tri vezane brejk lopte. Prve dve je Đoković spasao, paradoksalno, baš servisima, dok ga je kod treće izdala forhend paralela.

Ubrzo se i Novak upisao na semafor, dva servis gema je dobio vrlo sigurno, ali je potom opet posustao.

Siner je iskoristio prvu od dve set lopte, do kojih je došao u osmom gemu, te posle 26 minuta poveo sa 1-0 u setovima.

Dosta stabilniji je Novak bio sa osnovne linije na startu nastavka, što se i videli po semaforu – brzo je naš teniser stekao brejk.

Naterao je Sinera na grešku iz voleja na brejk lopti, međutim, Janik se brzo vratio u susret, dobivši četvrti gem, na servis Novaka, bez izgubljenog poena.

Ušlo se u nešto mirniji period, ali, ipak, dramatičan, pošto su riterneri maltene u svakom gemu bili nadomak brejk lopti.

Đoković je četiri puta u nizu dolazio makar do 30:30 u gemu na servis Sinera, ali nikako nije uspevao da napravi dodatni korak.

Bio je strpljiv srpski teniser, a onda je malo po malo lomio Sinera u taj-brejku, koji je okončao tako što rivalu nije dozvolio niti jedan jedini poen.

Novak je između drugog i trećeg seta dobio masažu desne ruke, da bi potom odmah morao da se suočava i sa brejk loptom.

Odigrao je dobar volej kod prve, ali je kod naredne, do koje je Siner došao impresivnim forhend vinerom, poklekao. Forhend je završio u mreži, pa je i Siner došao do brejka na startu odlučujućeg perioda.

Smušeno je Siner započeo gem u kom je servirao za potvrdu brejka. Nakon užasnog drop-šota, Novak je došao do dve brejk lopte.

Prvu je Siner spasao asom, ali je potom napravio neiznuđenu grešku, čime je i rezultat bio vraćen na početak.

Viđen je i maratonski peti gem, u kojem je Novak spasao četiri brejk lopte, da bi potom i sam, u narednom, imao dve ogromne šanse za brejk.

Kazna je stigla u sedmom gemu, u kojem je Siner iskoristio prvu od dve vezane brejk šanse i tako zakoračio ka trijumfu.

Ipak, Novak je pokazao kakva je klasa, odigrao je nekoliko nestvarnih poena, naročito defanzivno, tokom igre na razliku, pa je i novi ribrejk bio neminovan.

Nažalost, Siner je novi brejk napravio u sledećem gemu, potom bio siguran u svom, te naposletku ostvario i četvrti trijumf u nizu protiv Novaka.

Đoković će u subotu igrati i meč za treće mesto, protiv poraženog iz meča Alkaras – Nadal.

Podeli:

loader

Komentari 14

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

3 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu