Čini se da novi, 13. međusobni duel dvojice teniskih asova, dolazi prerano, već u četvrtfinalu njujorškog Grend slema.
Karlos Alkaras je ispao u drugom, Novak Đoković u trećem kolu, a u međuvremenu su upravo Italijan i Rus ostali jedini šampioni nekog turnira iz edicije "velika četvorka".
Siner se može pohvaliti trofejom sa Australijan opena, dok je Medvedev jedini osvojio upravo ovde na "Flašing Medouzu" 2021. godine.
Ove godine su se sastajali tri puta i to baš u završnicama velikih takmičenja – u finalu Melburna, polufinalu Majamija i četvrtfinalu Vimbldona.
Tanjug/AP Photo/Matt Rourke
Upravo bi se poslednjeg meča iz Londona od pre nekoliko meseci Medvedev najradije sećao, pošto je slavio posle pet setova.
"Pokušaću da razmišljam više o Vimbldonu nego o Australijan openu (smeh). Imali smo još nekoliko teških mečeva, uz ova dva. Mislim u Majamiju, na primer. Osećam kao da znamo dosta o našoj igri i onda uvek dolaze ti momenti, đus, brejk lopta, da li da ga iznenadiš ili ne, šta će uraditi, šta ja da uradim. Nadam se da ćemo imati sjajan meč. Ako želim da ga pobedim, moraću da budem na najboljem nivou kao što sam bio par puta. Biće to odličan meč", rekao je Medvedev.
Čudni su ti međusobni dueli dvojice igrača, pošto se nekako igralo u naletima i nizovima.
Svih prvih šest mečeva (Marsej x2, Torino, Beč, Roterdam, Majami) pripali su Medvedevu, da bi potom Siner vezao pet trijumfa.
Redom je dobijao mečeve u Pekingu, Beču, Torinu, Melburnu i Majamiju, pre nego što je Medvedev slavio na Vimbldonu.
mpi04 / imago sportfotodienst / Profimedia
Teško je reći ko je zapravo favorit. Po rezultatima ove sezone i rangu na ATP listi, definitivno je Siner. Ali...
Upravo je Italijan nedavno bio u centru doping skandala, koji je potresao tenis, tako da se očekivalo da sve to utiče na mladog momka iz južnog Tirola.
Spolja gledano, izgleda da nije uopšte. Siner se ponaša najnormalnije, kako na treninzima, tako i na mečevima, a ni na konferenciji nije imao "ispade".
E sada pitanje je kako stvari stoje u njegovoj glavi, jer čitava ova situacija nije baš svakodnevna i sigurno je da se nikada nije susretao sa nečim ovakvim.
Igrački, može se pohvaliti dobrom formom, pošto je u Njujork stigao ni manje ni više nego sa masters titulom osvojenom u Montrealu.
Osim početnog seta na turniru, koji je izgubio od Makenzija Mekdonalda, lako je izašao na kraj, kako sa njim, tako i sa Aleksom Mikelsenom, te Kristogerom O'Konelom.
Osim dva taj-brejka, nije mu bilo mnogo teže ni sa Tomijem Polom, od koga su mnogi, naročito Amerikanci, očekivali da pomrsi račune Italijanu.
Ovo četvrtfinale za Siner predstavlja izjednačenje najboljeg rezultata u Njujorku u karijeri, pošto je istu fazu igrao i 2022, kada ga je izbacio Alkaras, koji je nešto kasnije osvojio titulu i postao najmlađi broj jedan u istoriji Tura.
Ni slučajno ne treba otpisivati Medvedeva, koji najbolje rezultate na Grend slemovima pravi upravo u Njujorku.
Ne računajući prvih nekoliko sezona, dok je još bio klinac, Medvedev na US openu stiže do završnica maltene konstantno od 2019. godine.
Tada je igrao i finale protiv Rafaela Nadala, koje je izgubio posle pet setova, uprkos tome što se vratio iz zaostatka od 0-2.
EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD
Godinu dana kasnije je stigao do polufinala, da bi titulu osvojio 2021, pobedivši u finalu Đokovića, kojeg je tada sprečio da kompletira kalendarski Slem.
Podbacio je malo 2022. sa osminom finala samo, dok je prošle sezone opet dogurao do samog kraja, s tim da mu je Novak režirao "osvetu".
Upravo će srpskog tenisera Medvedev prestići na ATP listi ukoliko savlada Sinera u sredu.
Definitivno ima igru za tako nešto, a činjenica je i da protiv Sinera zna kako, pošto vodi sa 7-5 u pobedama.
Nema naročito dobru sezonu iza sebe, tek dva finala, Majamija i Australijan opena, u kojem ga je posle velikog preokreta i pet setova pobedio upravo Siner.
Uspeo je Medvedev da mu se revanšira na Vimbldonu u četvrtfinalu, ali to bi tek bila dobra priča za njega kada bi isto ponovio u Njujorku, gde bi automatski postao glavni pretendent na trofej.
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Legendarni štoper, koji je sa Čelsijem osvojio Ligu šampiona, Ligu Evrope i tri titule u Premijer ligi, posebno je impresioniran zrelošću mladog fudbalera.
Novak Đoković je tokom karijere imao mnogo važnih ljudi oko sebe, ali je sada posebno izdvojio Ivana Ljubičića kao jednog od mentora iz svojih prvih dana na ATP turu.
Nikola Vučević stavio je tačku na brojne spekulacije oko nastavka karijere izborom Orlanda. Iskusni centar objasnio je zbog čega se odlučio za povratak među Medžik, a usput je odgovorio i na pitanje da li razmišlja o penziji.
Tornike Šengelija mogao bi ovog leta da promeni klub, a prema poslednjim informacijama najbliži njegovom dovođenju je Fenerbahče. Gruzin želi sredinu koja ima šampionske ambicije, dok se među klubovima koji su pratili situaciju ranije pominjao i Partizan.
Predsednik Partizana Ostoja Mijailović ponovo je zagolicao maštu navijača crno-belih. Nakon što je klub potvrdio dolazak Kevarijusa Hejsa, prvi čovek Partizana poslao je misterioznu poruku koja bi mogla da najavi nove poteze na tržištu.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Nekadašnji prvi teniser sveta Džim Kurijer ponovo je stao u odbranu Novaka Đokovića kada je reč o poređenju broja osvojenih grend slem titula sa Margaret Kort.
Nikola Vučević stavio je tačku na brojne spekulacije oko nastavka karijere izborom Orlanda. Iskusni centar objasnio je zbog čega se odlučio za povratak među Medžik, a usput je odgovorio i na pitanje da li razmišlja o penziji.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Mercedes-Benz je, prema pisanju nemačkog portala MBPassion, privremeno obustavio proizvodnju električnog sedana CLA L u Kini nakon veoma slabih prodajnih rezultata.
Nova analiza švedske platforme Carla, zasnovana na gotovo 10.000 testova baterija električnih automobila, pokazala je da su strahovi od brzog propadanja baterija uglavnom prošlost.
Ovo podrazumeva mogućnost da vozač veštačkoj inteligenciji potpuno prepusti upravljanje automobilom. Uslov je predvidljivo okruženje, poput vožnje auto-putem.
Nissan je predstavio novi Leaf Nismo, sportsku verziju svog električnog modela koja donosi agresivniji izgled i unapređeno oslanjanje, ali bez povećanja snage elektromotora.
Samsung je predstavio novu seriju preklopnih telefona: širi Z Fold8 sa novim odnosom ekrana i moćni Z Fold8 Ultra sa kamerom od 200 MP i bržim punjenjem.
Istraživanje kompanije Kaspersky otkriva da građani Srbije u prevarama putem poruka u proseku gube 425 evra. Najčešće su investicione i lažne prevare sa dostavama, a tek svaka peta žrtva slučaj prijavi policiji.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar