Nova vest
Logo
Tenis 1

21.7.2024.

11:30

Nadal diše za vratom Federeru – niko nikad kao Hrvat

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u svoje prvo finale posle dve godine i ono je specifično iz jednog razloga.

Autor:Milan Tomić

Milan Tomić
Nadal diše za vratom Federeru – niko nikad kao Hrvat
EPA-EFE/ANDY RAIN

"Bik sa Majorke" je ušao u odabranom društvo, pošto je u finale Bostada ušao sa 38 godina i 48 dana.

Tako je postao peti najstariji teniser od nastanka ATP tura 1990. koji je obezbedio meč za trofej.

Odmah iznad njega na listi je Rodžer Federer, koji je finale Bazela 2019. igrao sa 38 godina i 80 dana.

Ivo Karlović drži i prvu i treću poziciju, a rekord je svakako postavljen u Puneu 2019, kada je Hrvat imao 39 godina i 311 dana.

Sjajnim rezultatom može da se pohvali i Sten Vavrinka, koji je prošle sezone sa 38 godina i 124 dana igrao finale Umaga.

Podeli:

loader

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

17 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu