Medvedev je u trećem kolu bio bolji od Tomaša Mahača rezultatom 7:6 (4), 5:7, 6:1, 6:4 posle malo manje od tri i po časa igre.
Danil se osvrnuo na saradnju sa Žilom Simonom, koji je deo trenerskog tima od ove sezone.
"Teško je objasniti ukratko, on ima mentalitet pobednika, osetite to odmah, znam da hoće da ja pobedim, to je važno kada imate takve ljude oko sebe, važno je da imate one sa pobedničkim mentalitetom. Tu su neki tehnički detalji koje prilagođavamo tokom meča, pre i posle, šta možemo da radimo, neke taktičke stvari. Zaista kvalitetno radimo", rekao je Medvedev.
Medvedev će u narednoj rundi igrati sa Aleksom de Minorom, koji je bio bolji od Jana Lenarda Štrufa u četiri seta.
"Dobro se krećemo, znamo da napadamo, ali nismo nijedan od nas takvi da će jedan udarac da odluči poena. Imali smo dosta mečeva gde smo i jedan i drugi pobeđivali. Prvi put smo na šljaci, vežbali smo zajedno u Monte Karlu. Mislim da može da bude zanimljivo."
Ptica je uletela na teren tokom meča Medvedeva i Mahača, pa je morao da reaguje i sudija.
"U ovom momentu je to bilo baš dobro. Imate manje vremena na klupi, 15 sekundi, ali to osetite kasnije tokom meča. Bilo je to ludo. Kada sam video, nadao sam se da je ptica dobro, video sam da je problematična sa krilom (smeh). Mislim da je to dobro da se oporavimo, sudija je dobro reagovao, da su sa pticom sve dobro postupili i odneli pticu kod veterinara."
Tanjug/AP Photo/Jean-Francois Badias
Upitan je šta misli o Igi Švjontek.
"Igra jako. Ne mogu više da kažem, osvaja mnogo turnira. Arina, Elena i Koko, one takođe žele to, Arina malo više, ali Iga pokazuje da je prva. Videli ste meč juče, pričali smo što je nisu stavili uveče. Juče je tako jako udarala lopticu i zasluženo prva na svetu."
Osvrnuo se i na Mahača, kojeg je savladao u trećoj rundi.
"Danas je bio baš jak. Po mom mišljenju, može da bude i među Top 20. Ovo danas je bio sjajno, svaki put je pogađao vinera u važnim momentima, a promašivao je ranije. Napreduje po renkingu, polako može i ka Top 30, Top 20, Top 10. Mnogi imaju problema sa napretkom, ali hajde da vidimo šta može da bude od njega."
Neki igrači igraju pod krovom, a neki ne nikad. Je li to razlika?
"Kad igrate pod krovom, znate kako ide. Grigor igra sada i sutra, lakše vam je, znate da ćemo imati tri, četiri krova uskoro. Mislim da su uslovi drugačiji, ali što je veći teren, manji je problem krov. To što Tomas dođe na Lenglen, mislim da to za njega nije veća razlika, ali mislim da je to pitanje za njega."
Ako bi morao da bira sa koje tri osobe bi izašao na večeru...
"Važno pitanje, da li bismo pričali o tenisu ili životu. Životu? Malo o tenisu? Ah... Rekao bih Novak, zato što kada kažete tri osobe, hoću da bude iskreno, privatno. On je broj jedan. Džon Mekinro, a broj tri Kafeljnikov. Nismo tako blizu", zaključio je Medvedev.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar