17:06

Alkaras slavio posle tri sata – Španac u trećem kolu RG

Španski teniser Karlos Alkaras je savladao Jaspera De Jonga i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Profimedia/Matthieu Mirville / DPPI

Alkaras, treći reket sveta je savladao Holanđanina, 176. na ATP listi za tri sata i 10 minuta sa 3:1 u setovima ( 3:6, 4:6, 6:2, 2:6).

De Jong je odlično ušao u meč, posle sigurnog servisa, uspeo je da napravi brejk (2:0).

Ipak, nije ga potvrdio, sledeći gem je Alkaras dobio sa nulom, a potom je na svoj servis izjednačio (2:2).

Obojica su bila sigurna na svoj servis u naredna dva gema, a onda je usledio novi brejk Alkarasa.

Lako je došao do prednosti (3:4), u nastavku je De Jong imao tri brejk lopte da anulira zaostatak, ali nije iskoristio tu šansu.

Umesto toga zaostajao je 3:5, a onda na svoj servis prepustio prvi set Špancu (3:6).

Drugi set je bio dosta izjednačeniji, vodile su se velike borbe i igrali maratonski gemovi, ali ni jedan od tenisera nije uspeo da dođe do brejka.

Alkaras je imao priliku osam puta da oduzme protivniku servis, ali mu nije polazilo za rukom.

Pri rezultatu 4:5 za Španca, po drugi put u drugom setu je De Jong imao brejk šansu. Nije je iskoristio i to ga je koštalo.

U desetom gemu drugog seta, Alkaras je još jednom došao do brejk šanse i ovoga puta bio uspešan za 2:0 u setovima.

De Jong je nabolje odigrao treći set. Posle sigurnih uvodnih gemova za oba tenisra.

Uspeo je da dođe do dva brejka prednosti i oba potvrdi (5:2). Alkaras je sigurno servirao u nastavku.

Ipak, De Jong je u svom gemu uspeo da dođe do dve set lopte i prvu iskoristi kako bi umanjio zaostatak na 2:1 u setovima.

Četvriti, ispostaviće se odlučujući set je bio najtrubulentniji. Imao je De Jong odmah brejk na startu, uzvratio je Alkaras.

Ponovo je Holanđanin tražio prednost, ali još jednom se Španac nije dao i napravio je ribrejk (2:2). Siguran je bio na svoj servis treći teniser sveta, a potom došao do još jednog brejka.

Ispostaviće se ključnog, pošto se video umor kod De Jonga. Potvrdio ga je i došao do 2:5. Na servis Holanđanina je stekao prednost od dve meč lopte i prvu iskoristio za 3:1 u setovima i pobedu.

U trećem kolu igra protiv boljeg iz duela Amerikanca Sebastijana Korde i Korejca Son Vu Kvona.

Mečeve Rolan Garosa, pratite UŽIVO uz live blog B92.Sport.

Alkaras u trećem kolu

Nije igrao na naboljem nivou Alkaras, imao je za protivnika 176. tenisera sveta.

Odigrao je odlično dva seta, ali je onda dozvolio da se De Jong vrati u igru i smanji rezultat na 2:1.

Ipak, u trećem odlučujućem setu posle četiri uzastopna brejka, po dva na obe strane, prelomio je i upisao pobedu.