Nova vest
Logo
Tenis 1

19.2.2026.

19:30

Alkaras divljao u Dohi i psovao pred Hrvaticom VIDEO

Karlos Alkaras našao se u centru pažnje tokom četvrtfinalnog meča turnira u Dohi, nakon žustre rasprave sa sudijom Marijom Čičak koja je obeležila napet prvi set protiv Karena Hačanova.

Autor:B92.sport

B92.sport
Alkaras divljao u Dohi i psovao pred Hrvaticom VIDEO
EPA/NOUSHAD THEKKAYIL

Španski teniser igrao je veoma nervozan i rezultatski neizvestan deo meča, koji je kasnije izgubio, a frustracija je kulminirala posle opomene zbog prekoračenja vremena između poena.

Marija Čičak dodelila je Alkarasu upozorenje jer nije bio spreman za nastavak igre u predviđenom roku, što se Špancu nije dopalo. Smatrao je da nije dobio dovoljno vremena da uzme peškir i predahne pre nego što je počelo odbrojavanje od 25 sekundi za naredni poen.

"Karlose, zaustavila sam sat dok nisi došao do dela gde je peškir. 25 sekundi je krenulo tek kada si došao do peškira", objasnila je Čičak tokom rasprave.

"Znači, nije mi dozvoljeno da odem po peškir. Nije mi dozvoljeno ništa", odgovorio je Alkaraz.

Rasprava se tu nije završila. Vidno iznerviran, Alkaras se potom obratio svom timu na engleskom jeziku, a njegove reči jasno su se čule na terenu.

"ATP pravila su srae! Sra**e!", poručio je besni španski teniser, nakon čega je sudija kratko reagovala:

"Okej, mislim da smo svi razumeli šta hoćeš da kažeš".

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu